PASKALYA TATİLİ TURİZMİ HAREKETLENDİRDİ

PASKALYA TATİLİ TURİZMİ HAREKETLENDİRDİ

Hristiyanların en önemli bayramı olarak kabul edilen Paskalya Bayramı nedeniyle Muğla'nın Marmaris ilçesine 1200 İngiliz turist geldi. Paskalya bayramı boyunca bölgeyi 10 bin Avrupalı turistin ziyaret etmesi bekleniyor.

Hıristiyanlar için kutsal sayılan Paskalya bayramı başladı. Muğla’nın turistik ilçesi Marmaris’te, Paskalya nedeniyle nitelikli otellerde doluluk yaşanmaya başladı. Nisan ayında İngiltere'den Dalaman Havaalanı'na haftada 10 uçak ineceği bildirildi. Paskalya tatiline, Nevruz kutlamaları için ilçeye gelen bin kişilik İran turist kafilesi de eklenince hareketlilik yaşandığı görüldü.

Paskalya ve Nevruz kutlamları nedeniyle rotasını Türkiye'ye çeviren İranlı ve Avrupalı turistler Marmaris'te tatilin keyfini çıkarıyor. Nevruz kutlamaları nedeniyle ilçeye ilk defa bin kişilik İranlı turist kafilesinin gelmesi turizmcileri sevindirdi.

Güney Ege Otelciler Birliği Başkanı(GETOB) Bülent Bülbüloğlu ise 31 Mart tarihinde uçakla ilk İngiliz turist kafilesinin geldiğini belirterek, "Marmaris olarak sezona çok iyi hazırlandık. Havalarda çok güzel gidiyor. Bu sayede açık olan otellerimizde doluluk yaşanacak" diye konuştu.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı yaptığı açıklamada, İngiltere'den haftada 10 uçak ineceğini havayolu ile gelen turistlerin yüzde 60'ının tatil için Marmaris'i tercih ettiğini söyledi. Hafta sonuna kadar ortalama 1200 İngilz turistin Marmaris'te olacağını kaydeden Kırlı, geri kalan kafilenin tatil için Sarıgerme, Fethiye, Kaş ve Kalkan ilçelerine gideceğini belirtti.

Öte yandan Paskalya tatili nedeniyle bu yıl 10 bin civarında Avrupalı turistin ilçeye gelmesi bekleniyor. Paskalya tatili için Marmaris'e gelen İngiliz turistler, tatilin keyfini çıkardıklarını Türkiye'nin vazgeçilmez bir tatil ülkesi olduğunu söyleyerek, güvenlik konusunda hiç bir endişeleri olmadığını dile getirdiler.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!