Perge sütunları ayağa kalkıyor

Perge sütunları ayağa kalkıyor

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun başlattığı "Bir Sütunda Sen Dik " projesi kapsamında Perge Antik Kenti’nde ayağa kaldırılan binlerce yıllık sütunlar için bir tören düzenlenecek.

Törende sponsor olan bağışçı firma ve kurumların isimlerinin yer aldığı plaketlerin sütunların üzerine takılacağını belirten ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, ayrıca Perge’nin kadın belediye başkanı Plancia Magna’nın kent güney girişinde bulunan anıt mezarının bulunduğu alanda ilk kazı çalışmasına başlanacağını söyledi. Gül Ege, “Antalya Valiliğimiz tarafından 2018 yılının turizmde ‘Perge Yılı’ ilan edilmesi nedeniyle başlatılan ‘Bir Sütun da Sen Dik’ kampanyası canı gönülden destekliyoruz. Katıldığımız her organizasyonda gerek yurt içinde gerek yurt dışında Perge Yılı’na ve ‘Bir Sütun da Sen Dik’ kampanyasına dikkat çektik. Başta iş dünyası olmak üzere ülkesine duyarlı herkesi kampanyaya destek vermeye davet ettik. Çağrımız üzerine Agora AVM 5 adet, AHK 4 adet, TED Antalya Koleji 1 adet, Recep Yavuz 1 adet sütun kaldırılması için sponsor oldular. Ben de şahsım adına 1 adet sütunun kaldırılması için destek oldum. Perge Antik Kenti’nde 6 Haziran günü saat 11.00’de Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’nun katılımıyla düzenleyeceğimiz törende ‘Bir Sütunda Sen Dik’ projesi kapsamında restorasyonu tamamlanmış sütunlara, destekçi kişi ve kurumların plaketlerini takacağız. Törende ayrıca Perge’nin Kadın Belediye Başkanı Plancia Magna’nın kent güney girişinde bulunan anıt mezarının bulunduğu alanda ilk kazı çalışmasına başlanacak” dedi.

Gül Ege, Antalya Tanıtım Vakfı’nın sadece sütun restorasyon çalışmalarına destek olmakla kalmayıp yıl içerisindeki tanıtım çalışmalarında da Perge’yi odak haline getireceğini de sözlerine ekledi.

PROGRAM
Tarih    : 06.06.2018
Saat     : 11:00
Yer      : Perge Antik Kenti

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!