Phaselis Festivali’nde Türk Valsleri konuklarla buluştu

Phaselis Festivali’nde Türk Valsleri konuklarla buluştu

Müziğin ve dansın eşsiz büyüsü, Phaselis’in 2 bin yıllık tarihi atmosferinde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Kemer Belediyesi ve Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Phaselis Festivali’nde Müzik otoriteleri tarafından günümüzün önde gelen keman virtüözlerinden birisi olarak tanınan Cihat Aşkın ile Türk Valsleri müzikseverlere farklı bir akşam yaşattı.

Festivale katılanların ilgisi gözlerden kaçmazken, havanın zaman zaman yağışlı olmasına rağmen Phaselis’in etkileyici tarihi atmosferinde muhteşem bir müzik gecesi yaşandı. Yaklaşın bir saat 15 dakika sahnede kalan Cihat Aşkın ve Phaselis orkestrası katılımcıları nostlajik bir yolculuğa çıkardı.

Cihat Aşkın yaptığı açılış konuşmasında, Türk Valslerinin önemine dikkat çekerek, “ Sizlerle birlikte olabilmek bizler için büyük bir onur. Türk valseleri projesi ile nostaljik bir akşam yaşıyoruz. Dünyada çok bilinen valsler var ama bizim de çok güzel valslerimiz var. Gülnihal’den, Dede Efendiden başlayarak, 200 yıl boyunca bizim de bestecilerimiz güzel valsler yazmışlar. Biz kendi kültürümüzde yarattığımız eserleri dünyaya niçin mâl etmeyelim? Bugün burada icra edeceğimiz valselerimizi sizler hepsini çok iyi biliyorsunuz, bizlere eşlik ederseniz çok seviniriz” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!