STK

Tümü

POYD, bir öğrencinin eğitimine katkıda bulunacak

POYD, bir öğrencinin eğitimine katkıda bulunacak

Türk turizminin duayen isimlerinden Tunç Müstecaplıoğlu, üçüncü kitabı “Bir otel profesyonelinden yaşam boyu tavsiyeler”i yayımladı. Müstecaplıoğlu, kitabı ile genç turizmcilere öneri ve görüşlerini aktarırken, kitabın gelirinin büyük kısmı Profesyonel OtelYöneticileri Derneği’ne (POYD) aktarılacak. POYD ise kitaptan elde edeceği gelir ile bir turizm öğrencisinin eğitimine katkıda bulunacak.

GENÇ YÖNETİCİLERE YOL GÖSTERECEK

2000 ve 2007 yıllarında iki ayrı kitabı yayımlanan Tunç Müstecaplıoğlu 3. kitabı Bir otel profesyonelinden yaşam boyu tavsiyeler isimli kitabını yayımladı. Tunç Müstecaplıoğlu’nun ilk iki kitabı sadece Türkçe olarak yayımlanırken son kitabı Hediye Ülger tarafından İngilizceye de çevrildi. Müstecaplıoğlu bu kitapta, takım arkadaşlarına, genç yöneticilere, öneri ve görüşlerimi aktarmaya çalıştı.

Editörlüğünü Halim Bulutoğlu’nun yaptığı kitabı Ekin Grubu yayımladı. Kitabın kapağını ise Tunç Müstecaplıoğlu’nun kızı Su Müstecaplıoğlu tasarladı. Müstecaplıoğlu, kitabın arka kapak fotoğrafı için de sabahın 7’sinde takım elbise ile Hint Okyanusu’nda ahşap bir merdiven üzerinde poz verdi.

Kitabının kazancı ile “Bir gencin okumasına katkıda bulunacağız” diyen Müstecaplıoğlu, “Kitabın kazancının aslan payı POYD’a ait olacak. Sevgili Başkan Ülkay Atmaca ve ekibi de, bu mütevazı gelirle bir turizm öğrencisinin eğitimine katkıda bulunacaklar. Belki de hep birlikte bir gencin okumasına katkıda bulunacağız” dedi.

TUNÇ MÜSTECAPLIOĞLU’NA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Konu hakkında bir açıklama yapan POYDBaşkanı Ülkay Atmaca da Tunç Müstecaplıoğlu’nun kitabının gelirini POYD’a bırakmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, “Ağabeyimiz Tunç Müstecaplıoğlu kitabı Bir otel profesyonelinden yaşam boyu tavsiyeler ile sektöre  büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Müstecaplıoğlu gibi bir turizm duayeninin deneyim ve fikirleri gençlere ve meslektaşlarımıza yol gösterici olacağına inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Tunç Müstecaplıoğlu’nun sektöre ağabeylik yapmaya devam ettiğini ifade eden Ülkay AtmacaTunç Müstecaplıoğlu kitabının gelirinin büyük bir kısmını POYD’a devredecek. Biz de bu gelir ile bir  turizm öğrencisinin eğitimine katkıda bulunacağız. Duayen bir turizmcinin yazdığı kitap ile bir öğrencinin eğitimine katkıda bulunmak bizim için ayrı bir mutluluk kaynağıdır. Tüm turizm camiamıza bu kitabı satın almaya davet ederken Tunç Müstecaplıoğlu’na da gösterdiği ince davranış için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.