STK

Tümü

POYD, uluslararası eğitim iş işbirliği için İspanya’da

POYD, uluslararası eğitim iş işbirliği için İspanya’da

Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe ile desteklenen, İstanbul Medeniyet Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen ve Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) ortağı olduğu ‘Development of the Digital Marketing Competence of Adult Learners for Small and Medium-sized Tourism Enterprises (SMTEs) in Europe’ isimli Erasmus+Yetişkin Eğitimi Projesi’nin ikinci uluslararası proje toplantısı ve karma eğitim etkinliği İspanya’nın Huelva şehrinde yapıldı.

Karma eğitim etkinliği kapsamında küçük ve orta ölçekli turizm işletmeleri çalışanlarına, yöneticilerine ve bu işletmelerde çalışma potansiyeli bulunan öğrencilere turizm işletmelerinde dijital pazarlama ile ilgili çeşitli konularda eğitimler verildi. Eğitim verilen konular arasında pazarlama ilkeleri ve dijital pazarlama stratejileri, web sitesi tasarımı ve kalitesi, içerik pazarlaması, dijital reklamlar, dijital dağıtım kanalları, arama motoru optimizasyonu, sosyal medyada pazarlama, mobil pazarlama, e-postayla pazarlama ve web analizleri ve performans ölçümü yer aldı. Ayrıca yapılan proje toplantısında dijital turizm pazarlaması ile ilgili eğitim ünitelerinin ve yeterlilik çerçevesinin nasıl geliştirilebileceği tartışıldı.

Toplantıya proje koordinatörü olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi adına proje yürütücüsü Prof. Dr. Salih Kuşluvan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden Doç. Dr. Özcan Erkan Akgün, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, proje ortağı Ramada Old City Otel işletmecisi ve Softotel Management şirket sahibi Serkan Gümrükçü, Celex Travel Dr. Mehmet Bahar, Miracle Resort Hotel Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ergun, Turizm Araştırmacısı Dr. Leyla Şişik katıldı.

Projenin ortakları olarak İspanya’dan
Inercia Digital S. L., Belçika’dan PhoenixKM BVBA, Yunanistan’dan IACuDit toplantıda yer aldı.