Genel

POYD, üyeleri adına Turizm Ormanı’na fidan bağışladı

POYD, üyeleri adına Turizm Ormanı’na fidan bağışladı

Yaptığı çalışma ve projelerle örnek olmaya devam eden Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) yine dikkat çeken bir kampanyaya imza attı. POYD, 2019 yılına kadar aidatlarını ödeyen üyeleri adına Hatay’da oluşturulan Turizm Ormanı için fidan bağışında bulundu.

POYD Yönetimi, yine dikkat çeken bir kampanya gerçekleştirdi. POYD, 2019 yılına kadar aidatlarını ödeyen üyeleri adına geçtiğimiz sene büyük bir orman yangınına maruz kalan Hatay’da oluşturulacak olan Turizm Ormanı için fidan bağışında bulundu. POYD yönetimi, aidatlarını ödeyenlerin yanı sıra 2020 ve 2021 yılında derneğe katılan yeni üyeler ve POYD’un eski başkanları adına da fidan bağışında bulundu.

Konu hakkında bir açıklama yapan POYD Başkanı Ülkay Atmaca, doğanın önemine dikkat çekerek: “Doğamızı, korumamız gerekiyor. Doğası ve iklimi ile Türkiye çok güzel bir ülke. Bu güzelliklerimizi gelecek kuşaklara aktarmamız gerekiyor. Bilindiği üzere geçen sene Hatay’da çok büyük bir orman yangını yaşandı. Bu yangında çok büyük bir ormanlık alan tahrip oldu. Yanan ormanlık alanı tekrar ağaçlandırmak için turizm STK’ları bir Turizm Ormanı oluşturuyor. POYD olarak Turizm Ormanı’na biz de destek veriyoruz. Dolayısı ile 2019 yılına kadar üye aidatlarını ödeyen üyelerimiz, 2020 ve 2021 yılında derneğimize katılan yeni üyelerimiz ve POYD’un eski başkanları adına fidan bağışında bulunduk. Doğamız ve ormanlarımız Türkiye’nin en önemli değeridir. Korumak da herkesin görevidir. Bu bilinçle hareket ederek derneğimiz olarak doğa ile ilgili çalışmalara katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.