STK

Tümü

POYD, vefat eden profesyonel turizmcileri zeytin ağacı ile ölümsüzleştirdi

POYD, vefat eden profesyonel turizmcileri zeytin ağacı ile ölümsüzleştirdi

Geçmiş dönem başkanlarından merhum Bekir Akkaş’ın ismini Antalya-Belek’teki bir parka verilmesini sağlayan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), vefat eden üyelerini de unutmadı. POYD, vefat eden üyeleri adına parka birer zeytin ağacı dikti.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) vefat eden POYD üyelerine gösterdiği saygı ile de dikkat çekiyor. Önemli bir vefa örneği gösteren POYD, geçmiş dönem başkanlarından
sevilen turizmci Bekir Akkaş’ın isminin Antalya-Belek’teki bir parka verilmesine öncülük etmişti. POYD bir vefa örneği daha göstererek Bekir Akkaş Parkı’na vefat eden üyeleri adına
birer zeytin ağacı dikti. POYD ayrıca 01 Nisan 1993 tarihinde silahlı saldırı sonucunda vefat eden Ertuğrul Beklen için de parka bir zeytin ağacı dikti.

Konu hakkında bir açıklama yapan POYD Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca, Türkiye turizminin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan isimleri unutmadıklarını ve unutmayacaklarını belirterek, “Türkiye turizmi çok zorlu yolları aşarak bugünlere geldi. Bu süreçte POYD’u kuran, başkanlık yapan ve üye olan turizmcilerimizin de katkısı yadsınamaz. Onları unutmamak adına Bekir Akkaş Parkı’na birer zeytin ağacı diktik. Haklarını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Onları unutmayacağız. Parkın tahsisi ve ağaçların temini için Serik Belediye Başkanımız Enver Aputkan’a da ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bekir Akkaş Parkı’nda adına zeytin ağacı dikilen isimler şöyle:
Kaya Aynar (Kurucu üye)
Teoman Cenk (Kurucu üye)
Ersin Yorulmaz (Kurucu üye)
Naci Gedik (Kurucu üye)
Necip Fincancıoğlu (Kurucu üye, Yönetim Kurulu Başkanı)
Mehmet Naci İrşadi (Yönetim Kurulu Başkanı)
Bekir Akkaş (Yönetim Kurulu Başkanı)
Nuri İnce (Yönetim Kurulu Üyesi)
Ferit Turunç (Üye)
Erdoğan Kumbaracı (Üye)
Haluk Tüfekçi (Üye)
Mahmut Var (Üye)
Uğur Yiğit (Üye)
Mehmet Tüfekçioğlu (Üye)
Fatih Güven (Üye)
Fırat Kaya (Üye)
Can Girgin (Üye)
Ruhi Çuhadaroğlu (Üye)
Ertuğrul Beklen (Turizm şehidi)