Profesyonel otel yöneticileri, Gloria Verde Resort’te buluştu

Profesyonel otel yöneticileri, Gloria Verde Resort’te buluştu

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Ekim ayı geleneksel öğle yemeğini POYD Yönetim Kurulu Üyesi Fethi İz’in ev sahipliğinde Gloria Verde Resort’te gerçekleştirdi.

Her ay üyelerini konuk konuşmacılarla buluşturan POYD’un bu ayki konuğu ise Ekonomist Emin Çapa oldu. Çapa, “Güncel Ekonomi, Finans Üzerine Değerlendirmeler ve İnovasyon İlişkisi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

POYD Üyeleri Emin Çapa’nın sunumu sonrasında yemeğe geçildi. Yemek sırasında Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya’dan yurt dışına kaçırılan eserlerin iadesini sağlamak ve kamuoyunda bilinç yaratmak amacıyla sürdürdüğü “Eserler Ait Olduğu Yerde Güzeldir” projesi kapsamında POYD üyelerini bilgilendirdi.

Yemekte bir konuşma yapan POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Thomas Cook iflası ile kısa bir değerlendirme yaptı: “178 yıllık seyahat devi battı dedikleri zaman mümkün değil batamaz demiştim. Ama artık bir dünya devi turizm sahnesinden çekildi. Ancak, bir dünya devinin batması bile bize zarar vermedi. Bugün genel müdürü olduğum Innvista Hotels Belek shortta. Konuştuğum birçok meslektaşım da aynı şeyi söylüyor. Thomas Cook’a rağmen batan bir dünya devine rağmen bugün Antalya’da hemen hemen bütün tesisler dolu ve ayın 25’ine kadar yer yok. Bu sektörün başarısıdır” dedi. Başkan Atmaca, 2020 yılı için ise “2020 yılı da 2019 gibi başarılı bir yıl olacak” diye konuştu. 

Yemekte, POYD'a üye olan turizmcilere de belgeleri takdim edildi.

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, ayrıca yemeğe ev sahipliği yapan Gloria Verde Resort ve Gloria Serenity Resort'ün Genel Müdürü Fethi İz’e bir teşekkür plaketi verdi. 


Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!