Profesyonel otel yöneticileri, Limak Lara’da sezonu ve vergileri değerlendirdi

Profesyonel otel yöneticileri, Limak Lara’da sezonu ve vergileri değerlendirdi

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) geleneksel öğle yemeği Limak Lara Deluxe Hotel’de gerçekleştirdi. POYD’un bu ayki konuşmacı konuğu ise Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir oldu.

Eczacıbaşı markası Vitra olarak, Bozüyük’de Eskişehir Yolu üzerinde yer alan ARGE merkezlerinde geliştirdikleri yeni ürünler hakkında katılımcılara bilgiler Boğaç Şimşir, sektörde lider bir marka olmanın getirdiği sorumlulukla kullanıcılara değer sağlayan ürünlerin yenilikçi yönlerini artırmaya devam ettiklerini söyledi. Yeni akıllı klozetler ile banyo sistemleri ile gelinen son durumu da paylaşan Şimşir “Grubumuzun tüm faaliyet alanlarında geliştirdiğimiz yeni ürünlerle pazarda fark oluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

“Kış rezervasyonları gayet iyi”
POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) Başkanı Ülkay Atmaca da konuk Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir’e teşekkürlerini sunarak kendisine bir teşekkür plaket verdi. Atmaca yemek sonrası turizmdeki gelişmeleri de paylaşarak açıklamalarda bulundu. Yemekte konuşan POYD Başkanı Ülkay Atmaca ise kış rezervasyonlarını değerlendirdi: “İki hafta önce Londra’da turizm fuarındaydık. Fuar bizler için oldukça iyi geçti. İngiltere pazarındaki artış devam edecek. Şu anda kış rezervasyonları gayet iyi. Antalya’mızda hava mükemmel gidiyor. Şu anda hava sıcaklığı 21-25 derce arasında ve insanlar deniz ve havuzda. Golfçülerde de bir artış var. 2020 yılı içinde şu ana kadar elimize gelen sayılara göre, 2020 yılının da 2019 yılı kadar iyi geçeceği yönünde” dedi.

“İç pazarın bir kenara itilmesi mümkün değil”
İç pazar konusunda da açıklamalarda bulunan POYD Başkanı Ülkay Atmaca, İç pazarın kendileri vazgeçilemez olduğunu ifade ederek “İç pazarın bir kenara itilmesi mümkün değil. Çünkü 2016 yılı gibi krizlerde bizleri ayağa kaldıran yegâne sektör iç pazardı. İç pazar yaz-kış var. Bugün ara tatildeyiz bütün otellerimizde misafirlerimiz var. Ara tatilin ilk defa uygulanmasına rağmen 50 bin kişi seyahate çıktı. Nisan ayında bu sayı daha da artacaktır. 2020 yılı ile erken rezervasyonlar başladı. İç pazarda da erken rezervasyon hareketliliği yaşanıyor. İç turizmin önemini bütün meslektaşlarım biliyordur. Çünkü iç Pazar turizmin vazgeçilmezi. Bu ülkede yaşıyoruz, bu ülkenin insanı da bu cennet vatanda tatil yapması en büyük önceliğimiz. Bu yüzden iç pazar bizim için çok önemli” dedi.

“Konaklama vergisi sektöre çok büyük bir darbe!”
Konaklama vergisi konusunda da açıklamalara bulunan Atmaca“Konaklama vergisi, şu ana kadar iyi giden sektöre bir darbe diye değerlendiriyorum. Çünkü %2 çok büyük bir rakam. Zaten Turizmi Geliştirme Ajansı ile birlikte hiç hesapta olmayan bir vergi başlamıştı. Bu yeni gelen konaklama vergisinin tahsilatı, uygulama şekli, nasıl ödeneceği, kimin ödeyeceği bir sürü soru işareti var. Uluslararası arenada rakiplerimizle rekabet etmeye çalışırken, işler bu kadar iyi giderken yüzde iki cirodan konaklama vergisi sektöre çok büyük vurulan bir darbe” dedi.

“Turizm profesyonelleri bu işin emekçileri!”
AKTOB ( Akdeniz Turistik Otelciler Biriliği ) Başkan Yardımcısı ve Limak Otelleri Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu da yaptığı konuşmasında “Sizleri burada ağırlamaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Özellikle Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin Başkanı ve Yönetim Kurulunu tebrik ediyorum. Bizleri muazzam bir şekilde temsil ediyorlar.  Turizm profesyonelleri bu işin emekçileri. Biz ne kadar patron ve kili olsak da bu işin emekçileriyiz. Bizden başlayarak alta doğru hizmet eden çok değerli dostlarımızı, kardeşlerimizi temsil ediyoruz. Bu anlamda yükümüz ağır” diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!