Profesyonel otelciler hem çevreyi koruyacak hem de öğrencileri teknoloji ile buluşturacak

Profesyonel otelciler hem çevreyi koruyacak hem de öğrencileri teknoloji ile buluşturacak

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) ve Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği (EAGD) işbirliğinde eski elektronik eşyalar toplanıyor, geri dönüştürülüyor ve ihtiyacı olan köy okullarına bilgisayar sınıfları kuruluyor.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünyada en hızlı artan atık türü haline gelen elektronik atıklar gezegenimizi tehdit ediyor. POYD ve EAGD güçlerini birleştirerek bu sorunu dijital eşitsizlik ile mücadelede fırsata çevirecek bir proje geliştirdi.

Yılsonuna kadar devam edecek projede tüm Türkiye çapında otellerde toplanacak eski bilgisayar, küçük ev aletleri, cep telefonları, televizyon gibi bütün eski elektronik eşyalar, lisanslı geri dönüşüm firmaları tarafından geri dönüştürülüyor oluşacak gelir ile köy okullarına bilgisayar sınıfları kurulacak.

Elektronik atıkların içerisindeki insan ve çevre sağlığına zararlı bileşenler göz önüne alındığında proje iye hem çevremi temiz kalıyor hem de gelecek nesillerin teknoloji ile tanışmasına katkıda bulunuluyor.

Projeye katkıda bulunmak isteyenler POYD dernek merkezi ile iletişime geçebilirler. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!