Otel

Tümü

Radisson Hotel Group 1 numaralı işveren seçildi!

Radisson Hotel Group 1 numaralı işveren seçildi!

Radisson Hotel Group; turizm ve ağırlama sektöründe çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında 1 numaralı işveren olarak seçilmesini kutluyor.

Radisson Hotel Group’un 2020 Sorumlu İşletme Raporu’nun üç temel prensibi; İnsanları Düşün, Toplumu Düşün ve Gezegeni Düşün prensipleri doğrultusunda bilim temelli emisyonların azaltılması, tek kullanımlık plastiklerin kullanımına son verilmesi, su yönetimi ve sorumlu tüketimle ilgili en iyi uygulamaların teşvik edilmesi hedefleri doğrultusunda, Grubun beş yıllık stratejik planında de belirtilen, şirketin karbon ve su ayak izinin 2025 yılına kadar %30 azaltılmasını da içeren kurumsal sorumluluk hedeflerinin altını çizmektedir.

İNSANLARI DÜŞÜN
- Radisson Hotel Group’un 2020 yılındaki temel önceliklerinden biri ekip üyelerinin, misafirlerin ve iş ortaklarının sağlığı, güvenliği ve emniyeti oldu. Grubun COVID-19 pandemisine verdiği yanıtın bir parçası olarak, Radisson Hotel Group, SGS tarafından yürütülen üçüncü taraf doğrulamasının tamamlanması üzerine ve ilave 234 otelde Safehotels belgelendirmesi devam ederken portföyündeki otellerin tamamı genelinde Radisson Otelleri Güvenlik Protokolünü hızla devreye soktu. Grup ayrıca, dünya genelindeki otellerde devam eden çeşitli girişimlerle, insan hakları, iş etiği kuralları ve çeşitlilik konusuna odaklanmaya devam edeceğini teyit etti.

TOPLUMU DÜŞÜN
- Geçtiğimiz yıl boyunca, Radisson Hotel Group çalışanları, çok sayıda farklı faaliyetlerin yanı sıra sağlık çalışanlarına konaklama imkanı sağlayarak, pandeminin ön saflarında görev yapan çalışanların ve ihtiyaç sahiplerinin beslenme ihtiyaçlarını karşılayarak ve yüz maskeleri bağışlayarak gönüllü faaliyetlere ayırdıkları 20,500 saati aşkın süreyle, toplumlarını desteklemeye devam etti. Grup, otelleri ve kurumsal ofisleri ile risk altındaki çocuklara ve gençlere gıda, barınma ve daha aydınlık bir gelecek sunan yardım kuruluşlarına toplamda 300,000 €’dan fazla nakdi ve ayni yardım topladı. Otel havlularını yeniden kullanma programı gibi misafir katılım eylemleri 2020 yılı süresince devam etti ve bugüne kadar 28.000’i aşkın kişiye yaşam için güvenli içme suyu sağlamak için amacıyla Just A Drop (Sadece Bir Damla) tarafından yürütülen kampanyaya katkıda bulundu.

GEZEGENİ DÜŞÜN
- 2020 yılının başında Radisson Hotel Group eko-etiketle belgelendirilmiş yaklaşık 450 otele sahipti. Grup, COVID-19 pandemisi sebebiyle otellerin geçici olarak kapanmasının ve doluluk oranlarındaki azalmanın da etkisiyle mutlak su tüketimini 2019’a kıyasla 2020 yılında %25 oranında azalttı ve karbon emisyonlarını metrekarede %27 oranında düşürdü. Radisson Meetings, %100 karbonsuz olması ve 2019’dan bu yana 30.300 ton karbon dengelemesi sağlaması sayesinde sektörde dünya lideri olmaya devam etmektedir.

Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Kıdemli Küresel Başkan Yardımcısı Inge Huijbrechts yaptığı açıklamada, “
Radisson Hotel Group mümkün olan en düşük karbon, su ve atık ayak izine sahip olmak amacıyla, otel operasyonlarında, topluluklar ile ilişkilerinde ve tedarik zincirinde sorumlu bir işletme olma taahhüdüne bağlıdır. 2020 yılında operasyonlarımız ve otellerimiz genelinde BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda ilerleme kaydetmeye, sorumlu işletme taahhütlerimiz hakkında rapor vermeye devam ettik ve COP21 Paris Anlaşması uyarınca bilim temelli emisyon hedefleri belirlemeyi taahhüt ediyoruz” dedi.

2020 yılında yaşanan zorluklara rağmen, Radisson Hotel Group, ikinci kez aldığı EcoVadis gümüş seviye sürdürülebilir tedarikçi belgesi ve Grubun BAE’deki ilk oteli Radisson Blu Hotel Dubai Deira Creek ile en iyi yenileme alanındaki MENA Yeşil Bina ödülü de dahil olmak üzere çeşitli ödüller almaya devam etti. Grup ayrıca, Almanya’da Turizm ve Ağırlama sektöründe Çeşitlilik ve Kapsayıcılık alanında 1 numaralı işveren ödülünü alarak büyük bir başarıya imza attı (Mayıs 2021’de
stern dergisi tarafından verildi).

Radisson Hotel Group gelecek için çalışmaya devam etmektedir ve Sorumlu Misafirperverlik anlayışını geliştirmek amacıyla seyahat ve ağırlama sektörü ile birlikte çalışmaktadır. Radisson Hotel Group, Sustainable Hospitality Alliance’ ın önde gelen bir üyesi olarak, iklim eylemi, su yönetimi ve sorumlu tüketim ile gençlerin istihdamı ve insan haklarıyla ilgili projelerin geliştirilmesine destek vermekte ve bunları teşvik etmektedir

2020 Sorumlu İşletme Raporunun tam metnine ulaşmak için tıklayınız