Otel

Tümü

Radisson Hotel Group, 3 ayda 16 yeni otel duyurdu

Radisson Hotel Group, 3 ayda 16 yeni otel duyurdu

Radisson Hotel Group, Radisson Blu’nun son on yıldır Avrupa’nın en büyük lüks markası pozisyonunu kutlarken, birinci çeyrekte grubun portföyüne eklenen 2.000’den fazla oda ve 16 yeni tesisle EMEA’daki portföyünü başarılı bir şekilde büyütmeye devam ediyor.

Radisson Hotel Group, tarihi zorluklarla dolu bir yılda, dünyanın en iyi otel markalarından biri olmanın yanı sıra işletme sahiplerinin, konukların ve ekip üyelerinin tercih ettiği marka olma hedefine yönelik beş yıllık geliştirme planını uygulamaya ve 2021 yılının ilk çeyreğinde EMEA portföyüne 16 yeni tesis ve 2.000’den fazla oda ekleyerek yeni açılışlar ve yeni otellerle 2020’de yakaladığı güçlü ivmeden faydalanmaya devam etti.

Yeni imzalar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

- En yeni markamız Radisson Individuals’ın Avusturya, Bulgaristan, Sırbistan ve Afrika’da 6 yeni imza ile elde ettiği başarılı büyüme.

- Arnavutluk’taki ilk Radisson Collection oteli olan Radisson Collection Morina Otel Tirana’nın eklenmesi.

- Türkiye, Arnavutluk ve Zambiya’da üç yeni Radisson Blu oteli; Zambiya’daki tesis, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Victoria Şelaleleri yakınlarındaki ünlü Radisson Blu Mosi-Oa-Tunya Livingstone Resort’tur.

- İki yeni Radisson RED oteli; Radisson RED Gatwick Airport (Birleşik Krallık) ve Radisson RED Helsinki (Finlandiya)

- İstanbul ve Budapeşte’deki dört yeni tesisin portföye katılmasına ek olarak, iki yeni ülkeye de girişle - Andora ve Karadağ - birlikte Radisson Hotel segmenti büyümeye devam etmektedir.

EMEA Başkan Yardımcısı ve İş Geliştirme Direktörü Elie Younes şunları söyledi:
“Zorlu bir 2020’nin ardından faaliyetlerimiz yeniden rayına girerken, iş ortaklarımızla birlikte Radisson Hotel Group 2021’de de büyümeyi sürdürdü. Çalışanlarımızın tutkusu ve yatırımcılarımızın güveni sayesinde, amiral gemimiz Radisson Blu markasının, EMEA’daki 280’den fazla otelle 10 yıl üst üste Avrupa’daki en büyük lüks marka* olmasını kutlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

Radisson Hotel Group’un en büyük önceliği, misafirlerinin, ekip üyelerinin ve iş ortaklarının sağlık, güvenlik ve emniyetini sağlamaktır. Grup, dünyanın önde gelen denetleme, doğrulama, test ve sertifikasyon şirketi SGS ile işbirliği içinde oluşturulan Radisson Otelleri Güvenlik Protokolünü uygulamakta olup kısa bir süre önce açıkladığı yeni kapsamlı test programı ile, EMEA portföyündeki tesislerde yapılan toplantı ve etkinliklerin katılımcılarına hızlı bir test hizmeti sunan ilk otel grubu olmuştur.