STK

Tümü

Resort Turizm Kongresi, 25 Kasım’da Nirvana Cosmopolitan’da gerçekleşecek

Resort Turizm Kongresi, 25 Kasım’da Nirvana Cosmopolitan’da gerçekleşecek

Türkiye, Antalya ve dünya turizminin önemli aktörlerinin bir araya geldiği en büyük buluşmalarından birisi olan Uluslararası Resort Turizm Kongresi bu yıl 11. kez 25 Kasım 2021 günü gerçekleşecek.

25 Kasım 2021 de Nirvana Cosmopolitan Hotel, Lara’da yapılacak kongrenin ana teması  "Geleceğin Turizmi Turizmin Geleceği" olacak. Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi'nde ele alınacak.

Kongrede çeşitli başlıklar altında, RTK Grup CEO'su Thomas Bösl, Coral Travel Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yurt, Denizbank CEO'su Hakan Ateş, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, Sunexpress Havayolları CEO'su Max Kownatzki konuşmacı olacak.

AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı "2020 yılı başlarında, küresel ölçekte yaşanan pandemi krizi, kırılgan bir sektör olan turizm endüstrisini de derinden etkiledi. Sadece ülkemizin değil, dünyanın tüm önemli destinasyonlarını da etkileyen pandemi sorunu 2022 yılının trendlerinde belirleyici olacaktır.  Bu etkinin ne zamana kadar süreceği ve ne yönde ilerleyeceği aşı çalışmaları ile yön kazanacak. Bu kapsamda, turizm sektöründe oluşacak stratejiler önem kazanacaktır. Bu kongrede pandeminin etkisinin sektörde yarattığı değişimler ve gelecek öngörülerimizi konuşacağız" dedi.

Turizm ve seyahat endüstrisinde beklentiler, sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulacağı 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi, Türkiye ve Dünya turizm endüstrisinin önemli aktörlerini bir araya getirecek.

Bugüne kadar, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, TUI CEO'su Peter Joussen, Der Touristik CEO'su Sören Hartmann gibi etkin isimler konuşmacı olarak katıldı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey, karar verici temsilcileri katılacak.

#resortkongresi twitter hesabı ve www.Aktob.Org.Tr hesabından canlı yayın yapılarak kongreye interaktif katılım sağlanabilecek.