Genel

Rus havayolu şirketlerinden açıklama geldi: Biletleri iptal edip, para iadesi yapacaklar

Rus havayolu şirketlerinden açıklama geldi: Biletleri iptal edip, para iadesi yapacaklar

Rusya’nın, Türkiye’ye yapılan havayolu uçuşlarını kısıtlama kararının ardından Rusya’daki hava yolu şirketleri Aeroflot, S7 Airlines ve Ural Havayolları’ndan açıklama geldi. Azur Air, Nordwind, Rossia Airlines ve Utair ise kısıtlama prosedürlerini bekliyor.

Aeroflot, yolcuların mağduriyet yaşamaması için önlem aldıklarını belirterek kısıtlama tarihinden 2 gün öncesinde yapılan seferlere ek seferler konulacağını böylece Türkiye’den, Rusya’ya dönmek isteyenlerin rahatlıkla ülkeye dönebileceklerini duyurdu.

Aeroflot ayrıca 15 Nisan ile 31 Mayıs tarihleri arasında Türkiye uçuşlarına bilet alanların hiçbir ceza ödemeden biletlerini iptal edebileceğini veya ileri bir tarihe alabileceğini belirtti.

Rusya’nın önde gelen havayolu şirketleri S7 Airlines ve Ural Havayolları kısıtlama ilan edilen tarihlerde Türkiye’ye karşılıklı uçuşlarını durdurduklarını ve kısıtlama tarihleri arasında bilet alan yolcuların biletlerinin iptal edileceğini, yolculara para iadelerinin yapılacağını duyurdu.

Türkiye ile Rusya arasında yolcu taşıyan Azur Air, Nordwind, Rossia Airlines ve Utair havayolu şirketlerinin de kısıtlama prosedürlerini bekledikleri ve uçuş iptalleriyle ilgili detayları bu prosedürler ellerine ulaştığında yolcularına duyuracakları öğrenildi.