RUS TURİST EYLÜL-EKİM’DE GELECEK

RUS TURİST EYLÜL-EKİM’DE GELECEK

Intourist Genel Müdürü Viktor Topolkaraev, araştırmalara göre, temmuz ve ağustos aylarında Türkiye'ye gidecek Rus turist sayısının ayda 70-80 bini geçmeyeceğini, sonbahar başlarında ise Türkiye'ye gidecek turist sayısında yoğunluk yaşanacağını açıkladı.

Gazetem.ru’da yer alan habere göre kamu odasında yapılan "Türkiye sahilleri- tatil ya da güvenlik" konulu toplantıda konuşan Topolkaraev, “Türkiye'ye yapılacak uçuş programlarını gözlemledik ve charter seferlerinin başlamasıyla bu ülkeye temmuz, ağustos aylarında ayda 70-80 bin Rus turistin gideceğini söyleyebiliriz. Bu düşük bir miktar, daha önce turizm sezonunda Türkiye'ye ayda 500 bin ve üzeri  Rus turist uçuyordu” dedi.

Topolkaraev, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu da temmuz, ağustos aylarında bizim tatil beldelerimizde turist sıkıntısı yaşanmayacağını söylüyor. Ancak eylül, ekim aylarında Türkiye'ye gidecek Rus turist sayısında ciddi artış olacak. Bu dönemde bizim ülkemizdeki hava koşulları tatil için  elverişli olmayacak ancak Türkiye'de bu dönemde mükemmel kadife sezon yaşanacak. Bu nedenle  bizim ülkemizde turizm sezonunun nasıl geliştireceğimizi ve devamını nasıl sağlayacağımızı düşünmemiz gerekiyor.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!