Genel

Rus turistler için tek gerçekçi seçenek Türkiye

Rus turistler için tek gerçekçi seçenek Türkiye

Rusya’da yaklaşan yaz sezonu ile turistler koronavirüs stresinden “kaçış planları” yaparken, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Rusya vatandaşları için neredeyse “tek gerçekçi seçenek” olarak Türkiye görünüyor. 

Türkrus.com’un haberine göre Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus turistlerin Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkelerine sonbahardan önce seyahat edemeyeceklerini söyledi. ATOR Başkanı, “Koronavirüs salgını üçüncü dalgası Avrupa’da gittikçe yaygınlaşıyor. Bu şartlarda yazın Avrupa'ya gitmemiz pek olası değil. Ne olacağını tahmin vermek zor, her şey salgındaki duruma bağlı, ama görüyoruz ki, durum normalleşmekten uzak” dedi. Lomidze, İzvestiya gazetesine demecinde Avrupa ülkelerinin Rus turistlere kapıları açması konusunda "iyimser tahmin” olarak sonbahar, "karamsar tahmin” olarak 2022 başını gösterdi.

Ayrıca Lomidze,  "Türkiye'ye Mayıs tatili için talep şu an beklentilerin altında kaldı. Çünkü Türkiye'de salgının durumuna göre, belirli aralıklarla kısıtlamaları uygulanıyor. Görünüşe göre, çoğu turist Türkiye'den rezervasyon yaptırmak için Nisan ortasına kadar bekleyecek" dedi.