Rus turistler, sadece yaz aylarında değil 12 ay Türkiye’yi tercih ediyor

Rus turistler, sadece yaz aylarında değil 12 ay Türkiye’yi tercih ediyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze: “Türkiye artık Rus turistlerin yıl boyunca tatil yapmayı tercih ettikleri bir destinasyon haline geldi” dedi.

Federal Haber Ajansı’na (FAN) Rusya turizm sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Lomidze, “Mısır pazarının kapalı olması ve uzak destinasyonların pahalılığı Türkiye’yi yıl boyu gidilen bir destinasyon haline getirdi. Türkiye, Rus turistlerin, özellikle İstanbul'a talep patlaması yaşanmasıyla birlikte yılbaşı tatili için en çok tercih ettiği beş destinasyon arasına da girdi. Bu daha önce görülmeyen bir durum” dedi. 

Rus yetkili, Antalya’da kış döneminde ısıltılmış havuzla hizmet veren birçok otel bulunmasının da, kış sezonunda Türkiye’yi tercih eden turist sayısında artış yaşanmasında rol oynadığına dikkat çekti. (Türkrus.com)

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!