Dünya

Rus turistler, Türkiye turu satın almaya başladı

Rus turistler, Türkiye turu satın almaya başladı

Tur operatörleri, Rus ve Türk havayolları bazında oluşturulan tur satışlarını satışa açarken Rus tatilcilerden talep olduğunu ve her geçen gün rezervasyonların arttığını dile getiriyor.  

Rusya Tur Operatörleri Birliği’nin internet sitesi Atorus.ru’nun derlediği habere göre Anex Tour, rezervasyonların toplam satışların %50'sinden daha azını oluşturduğunu söylüyor, bu da Ruslar arasında Türkiye'de tatil talebinin yüksek olduğunu ve pazarda kademeli bir toparlanma olduğunu gösteriyor.

Coral Travel, “İyi bir rezervasyon dinamiği görüyoruz. Acentelerimize göre insanlar rahatlamak istiyor ve yaz teklifleriyle ilgileniyorlar” derken Pegas Touristik ise talepte kademeli bir toparlanma kaydederek meslektaşlarının temkinli iyimserliğini paylaşıyor. Tur operatörü. Türkiye'ye tur satışlarının arttığını söylüyor.

Rezervasyonlar arasında hem daha önce iptal edilen seyahatler hem de yeni rezervasyonlar var. Fun&Sun uzmanları, yalnızca Mayıs tatilleri için değil, aynı zamanda Mayıs ve Haziran aylarındaki sonraki varışlar için de artan bir talep olduğunu belirtiyor.