Rusların ülke içindeki tatillerde harcamaları yüzde 15 arttı

Rusların ülke içindeki tatillerde harcamaları yüzde 15 arttı

Rusya Turizm Sektörü Birliği Başkan Yardımcısı Yuriy Barzıkin, 2019 yılının başından bu yana Rusların yurt içi seyahatinde geçen yıla göre yüzde 10-15 daha fazla harcamaya başladığını belirtti.

Yurt içi tatil beldelerinde tatilin maliyeti, geçen yılki 43 bin rubleye karşılık kişi başına ortalama 46 bin ruble oldu. Uzmanlar, tutardaki artışın öncelikle yükselen fiyatlar ile ilişkili olduğunu belirtiyorlar. Bu yılın yedi ayının sonuçlarına göre, Ruslar en çok Krasnodar Krayı, Kırım, Moskova ve St. Petersburg’a gidiyor.Rusya İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, 2018’de, Rusya Federasyonu’nun sakinleri bir yıl öncesinden yüzde 14 daha fazla olan yurt içi turlarda yaklaşık 60 milyar ruble harcadılar. Yerli tatil köylerinin fiyatları, bu yıl Ruslar arasında en popüler turistik yerlerde lider olan Türkiye’den iki kat daha düşük.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!