RUSYA, İSTEDİĞİ GÜVENLİK KOŞULLARINI İLETTİ

RUSYA, İSTEDİĞİ GÜVENLİK KOŞULLARINI İLETTİ

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya'nın Türkiye'ye iki ülke arasındaki charter seferlerinin yeniden başlaması için güvenlik önlemlerine ilişkin taleplerini gönderdiğini bildirdi. Ancak Dvorkoviç sözkonusu talepleri açıklamadı.

 Dvorkoviç, İtar Tass haber ajansının muhabirinin sorularını yanıtlarken, "Türkiye ile tarifeli uçak seferlerine başladık, charter seferlerinin yeniden başlaması için Türk meslektaşlarımıza güvenlik önlemlerine ilişkin taleplerimizi gönderdik. Siyasi düzeyde bu talepler kabul edildi" ifadesini kullandı.Gazetem.ru'da yer alan habere göre; Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya'nın Türkiye'ye iki ülke arasındaki charter seferlerinin yeniden başlaması için güvenlik önlemlerine ilişkin taleplerini gönderdiğini bildirdi. Dvorkoviç, yakın zamanlarda Rusya'nın ilgili makamları ve servislerinin temsilcilerinin Türkiye'yi ziyaret edeceğini ve orada bu taleplerin nasıl gerçekleştirildiğini izleyeceklerini belirterek, "Daha sonra olay havayolu ve turistik şirketlere devredilecek ve onların eski lojistik şemayı kuracaklarına bağlı olacak. Bu biraz zaman alabilir" dedi. Türk ürünlerinin ithalatının yenilenmesi konusunun da görüşme sürecinde olduğunu belirten Dvorkoviç, "Her ürünü ele alarak durumu analiz ediyoruz. Güvenlik garantisi ve kalitesinden bahsediyoruz. Rospotrebnadzor ve Rosselhoznadzor gerekli adımları atacak ve araştırmaları yapmak için seyahatler düzenleyecek" dedi. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!