Rusya krizi Türk turizmini etkilemez!

Rusya krizi Türk turizmini etkilemez!

Bentour Swiss CEO'su Kadir Uğur, Rusya ile yaşanan Türk turizmini olumsuz yönde etkilemeyeceğini söyledi. Rusların Türkiye'ye yüksek sezonda geldiğini belirten Uğur, burada yaşanacak kaybın iç pazar ve Batı Avrupa'dan karşılanabileceğini ifade etti.


Posta Gazetesi'nden Erdal Altuntaş'a konuşan  Uğur “Türkiye ile Rusya arasındaki kriz beni hiç korkutmuyor. Ruslar genelde yaz aylarında ve ana sezonda ülkemize geliyorlardı. O eksikliği Türkiye iç pazardan veya Batı Avrupa'dan kapatır. Burada, Türkiye’nin Batı Avrupa’ya vereceği değer önemli. Bakanlığın bu açığı doldurmak için Türkiye reklamını iyi yapması lazım. Avrupa’da yapılacak güzel bir tanıtım, bu açığı fazlasıyla kapatır. Hatta Rusların gelmemesi avantaj bile olabilir. Çünkü bazı insanlar Rusların geldiği otellere gitmek istemiyorlardı. Şimdi, (Rus’suz otellere hoşgeldiniz) sloganıyla yapacağımız kampanya ile bunu Avrupa’ya duyurmalıyız” dedi.

Türkiye pazarında herkese ekmek var Bentour Reisden olarak yüzde 90 Türkiye pazarına hitap ettiklerini ve Türk tur operatörlerinin gittikçe azaldığına vurgu yapan Uğur, “Ülkemiz, kaplumbağaları bile koruyor ama bizim gibi turizmcileri korumuyorlar. Türk tur operatörlerinin çoğalması lazım. Dünyanın her yerinde kollarımız olmalı. Bu işe yeni başlayan gençlerimizi destekliyorum. Onları rakip olarak görmüyoruz. Ne kadar çoğalırsak turizim pazarımız da o oranda büyür. Bu pazarda herkese ekmek var. Yeter ki işimizi doğru yapalım” diyerek Pazar payındaki artışı hızlandırmak için gemç turizimcilerin yetişmesi gerektiğini söyledi

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!