Rusya’yı 2019’da yaklaşık 30 milyon turist ziyaret etti

Rusya’yı 2019’da yaklaşık 30 milyon turist ziyaret etti

Rusya’yı 2019’da yaklaşık 30 milyon turist ziyaret etti

23 Ocak 2020 Perşembe

Federal Turizm Ajansı Başkanı Danışmanı Yelena Lisenkova, 5 milyonu yurt dışı ülkelerinden olan, yaklaşık 30 milyon turistin 2019 yılında Rusya'yı ziyaret ettiğini belirtti.

Madrid'de dünyanın en büyük seyahat fuarı Fitur'un açılışında Lisenkova; Almanya, Fransa ve Asya bölgelerinden turist akışında artış gözlemlendiğini ve ortalama artışın yüzde 11 - 14 olduğunu belirterek açıklamalarında "Yıl daha tamamen bitmedi, ancak yaklaşık 30 milyon yabancı turist bekleniyor" ifadelerine yer verdi. 

Rus Haber Ajansı RİA Novosti'de yer alan habere göre; Federal Turizm Ajansı Başkanı danışmanı, sergide Moskova, St. Petersburg, Rostov Oblastı, Kaliningrad, Kuzey Osetya ve diğer bölge ve şehirlerin temsil edildiğini bildirdi. Hatırlanacağı üzere daha önce HypeBae portal, yalnız seyahat eden insanlar için en iyi 20 seyahat yerinin listesini yayınladı. 
Yorumunuz:


Sitemizde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Tourism Today’e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.
Copyright © 2006 - 2019 - Tüm hakları saklıdır. Tourism Today
VERACONN