Rusya'daki düşüş yavaşlayacak

Rusya'daki düşüş yavaşlayacak

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu üyeleri istişare toplantılarına Kargıcak , Mahmutlar ve Kestel bölge otelcileri ile devam etti.

Toplantıya ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, Mahmutlar Otelciler Derneği (MODER) Başkanı Ekrem Er, Kargıcak Otelciler Derneği Başkanı Muzaffer Barcın ve bu derneklerin yönetim kurulu üyeleri ve bölgelerin üye otellerinin temsilcileri katıldı.“RUSYA PAZARINDA DÜŞÜŞ YAVAŞLAYACAK”
Toplantıda konuşan ALTİD Başkanı Sili, Rusya pazarında yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı önceki yıla göre ilk beş ayda bu ülkeden Antalya’ya gelen turist sayısında yüzde 30 düşüş kaydedildiğini, sezon sonunda ise bu düşüşün yüzde 20 seviyesine gerileyeceğinin öngörüldüğünü ifade etti. Sili ayrıca, kişi sayısı dışında geceleme sayısının da gerilediğinin altını çizdi.“ORTAK MENFAATLER DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİLMELİ”
Böyle bir kriz ortamında kişisel ve kısa süreli menfaat sağlamaya çalışılmadan hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Sili, turizmcilerin güç birliği yapması gerektiğini, ülke genelinde 38 milyar dolar civarında gelir elde edilen ve ciddi bir oranda istihdam oluşturan bir sektörde “Göç yolda düzelir” mantığıyla hareket edilmesinin kabullenilemez bir durum olduğunu söyledi.Turizmin ilk başladığı bölgelerde dahil olmak üzere 55 senedir halen arıtma ve çevre sorunlarının konuşulduğu bir ülkede turizmcilerin her türlü zorluğa rağmen iyi iş çıkardıklarını vurgulayan Sili, turizm ve çevre politikalarının ciddiyetle ele alınması gerektiğini ve kurumların ahenk içerisinde çalışmasının şart olduğunu ifade etti. Tesis ve hizmet standartlarının yükseltilmesi konusunda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile görüştüklerini belirten Sili, “Belediye belgeli tesislerin en az 1 yıldız Bakanlık belgeli tesis ve hizmet standardına ulaşması için çalışıyoruz” dedi.GÜÇ BİRLİĞİ ŞARTI
Turizmde sorunların bireysel hareket edilerek üstesinden gelinemeyeceğine işaret eden MODER Başkanı Ekrem Er de güç birliğinin şart olduğunu vurguladı. Er, “Turizmciler olarak elimizi taşın altına koyalım. Fikirlerimizi ifade ederek doğruyu bulabiliriz. ALTİD ve bölge dernekleri gibi sivil toplum kuruluşlarının tüm toplantılarına katılmalıyız. Sektör temsilcileri olarak güç birliği yapmazsak hakkımızı arayamayız ve kendimizi ifade edemeyiz” dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!