Rusya’ya giden Türk turist sayısı yüzde 20 arttı

Rusya’ya giden Türk turist sayısı yüzde 20 arttı

Rusya İstatistik Kurumu (Rosstat), 2018’in ilk yarısında yabancı vatandaşların Rusya’ya 10 milyon 900 bin seyahat gerçekleştirdiklerini belirtti.

BDT ülkelerinin vatandaşları Rusya'yı daha sık ziyaret etti ve bu değer 6 milyon 500 bin seviyesinde gerçekleşti. Diğer ülkelerden ise 4 milyon 400 bin turist geldi. Yurtdışından gelenlerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14.2 arttı.Aynı zamanda, Güney Kore'den gelen turist sayısı yüzde 29, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Çin, İspanya, İsrail ve Türkiye’den gelen turist sayısı ise yüzde 20 artış gösterdi. (Gazetem.ru)

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!