Genel

Rusya’ya turizm güvenliği için alınan önlemleri Antalya’da anlatacağız

Rusya’ya turizm güvenliği için alınan önlemleri Antalya’da anlatacağız

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, Rus yetkililere turizm güvenliği için alınan önlemleri anlatmak ve göstermek için Antalya’da Türk-Rus Turizm Güvenliği Çalışma Grubu toplantısı düzenleme önerisinde bulunduklarını söyledi.

TÜRK-RUS TURİZM GÜVENLİĞİ ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI

Sputnik’in haberine göre Samsar, Rus medyasına yaptığı açıklamada, Türk-Rus Turizm Güvenliği Çalışma Grubu Toplantısı için resmi davet gönderdiklerini söyledi. Toplantıyı Mayıs ayının ikinci yarısında Antalya’da düzenlemeyi önerdiklerini anlatan Samsar, "Ayrıca Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Rus mevkidaşlarının olabilecek kaygılarını gidermek ve gerekli bilgilendirmede bulunmak üzere Rus tarafı için Mayıs ayında uygun olacak tarihlerde Moskova’yı ziyaret etmeye hazır olduklarını dile getirmişlerdir" dedi.

SPUTNİK V PCR TESTİNDEN MUAFİYET GETİREBİLİR

Mehmet Samsar, Rusya’daki aşılanma oranları artış gösterdiği zaman ve Sputnik V aşısı Türkiye’de de kullanılmaya başlandığında Rus turistlerin Türkiye’ye girişlerinde PCR testinden muafiyeti gündeme gelebileceğini söyledi.