ŞAHİN SENAİ: “ALMANYA VE RUSYA’DA GELİŞMELER OLUMLU. İYİ YOLDAYIZ”

ŞAHİN SENAİ: “ALMANYA VE RUSYA’DA GELİŞMELER OLUMLU. İYİ YOLDAYIZ”

Gloria Hotels & Resort Satış ve Pazarlama Koordinatörü Şahin Senai, Almanya ve Rusya pazarlarındaki gelişmelerin Türkiye açısından son derece olumlu olduğunu söyledi. Senai: “Erken rezervasyon dönemi bitti ancak rezervasyon akışı sürüyor” dedi.

TOURISM TODAY
Turizmciler, Türkiye’nin iki ana pazarı olan Almanya ve Rusya’nın nabzını tutmak için ITB Berlin ve MITT Moskova fuarlarına katıldı. Her iki pazarda da gelişmeleri yakından takip eden turizmciler olumlu gelişmeler ışığında 2018 turizm sezonuna moralli giriyor. ITB Berlin ve MITT Moskova ile Almanya ve Rusya’nın nabzını tuttuklarını söyleyen Gloria Hotels & Resort Satış ve Pazarlama Koordinatörü Şahin Senai, “31 Ocak itibari ile erken rezervasyonlar sona erdi. Ancak iki ülkeden de rezervasyon akışı devam ediyor” dedi.

“WTM Londra fuarında Almanya ve Rusya pazarları için de olumlu ipuçları almıştık” diye konuşan Senai, “Olumlu gelişmelerin yaşandığı ITB Berlin sonrasında da MITT Moskova’ya geçiş yaptık. Dolayısı ile Antalya’ya gelen 10 milyon turistin 8 milyonunu oluşturan Almanya ve Rusya’da gelişmeler olumlu. Moskova’da görüştüğümüz tur operatörleri ilave kapasite oluşturmaktan bahsediyorlar. 31 Ocak’a kadar süren bir erken rezervasyon dönemi vardı. Erken rezervasyon döneminin bitimi rezervasyon akışını biraz geriye çekti ancak buna rağmen rezervasyon akışı kesilmedi” şeklinde konuştu.

Üst segmentte yer alan tatilcilerin rezervasyonlarına da değinen Şahin Senai, “Gloria Hotels segmentindeki otellerin misafirleri biraz daha geç karar verebiliyor. Emniyet ve güvenlik onlar için önemli. Tatilleri için büyük bütçe ayırdıkları için biraz daha geç karar verebiliyorlar. Ama ümidimiz yüksek ve gelişmeler de olumlu. Bu durum bizim iyi yolda olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!