Sanal Seyahate Çıkmaya Hazır mısınız?

Sanal Seyahate Çıkmaya Hazır mısınız?

Roma’dan Amsterdam’a, Toronto’dan Newyork ve Budapeşte’ye kadar ilginizi çekecek başlıca seyahat rotalarını Tourism Today okurları için derledik.

TourismToday - Ebru ALTIN
COVID-19 salgını yüzünden durma noktasına gelen turizm, dünyanın her yerindeki turistik noktaları resmen terkedilmiş hayalet kentlere çevirdi. İtalya’nın en popüler ve kalabalık noktası olan Trevi Çeşmesi’nden tutun da dünyanın en eğlenceli ve hareketli meydanı Times Square’a kadar olan her nokta derin bir sessizliğe büründü. Normal şartlarda “Ah keşke…” diye başlayan o temenni ve hayallerinizi şimdilik sanal da olsa livestream kameralarıyla özgürce dolaşarak, gerçekleştirmeniz mümkün. Hem de evinizin sağladığı konfor ve güvenlik koşulları içerisinde… Roma’dan Amsterdam’a, Toronto’dan Newyork ve Budapeşte’ye kadar ilginizi çekecek başlıca seyahat rotalarını Tourism Today okurları için derledik. Hazırsanız hep birlikte artık sanal bir seyahate doğru yola çıkabiliriz demektir. İşte bugünkü seyahat rotamızı belirleyen başlıca seyahat noktalarımız…
Trevi Çeşmesi, Roma
Aşk çeşmesi diye de bilinen Roma’nın La Dolce Vita diye lakap takılan bölgesindeki Trevi Çeşmesi artık yapayalnız. Bu arada küçük bir hatırlatma yapalım. Trevi Çeşmesi önündeki havuza sırtınızı dönüp, sol omzunuzun üzerinden sağ elinizle havuza para attığınızda Roma’ya tekrar gidileceğine inanılıyor. Her ne kadar şu günlerde Trevi Çeşmesi’ne para atılamıyor olsa da bir gün tekrardan dilekler dilenerek, çeşmeye kaldığı yerden paralar atılmaya başlanacak. Trevi Çeşmesi’ndeki son durumu gözlemleyerek, çevresinde sanal bir tur yapmak için tıklayınız. 
Dam Square, Amsterdam
Amsterdam’ın kalbi olarak gösterilen Dam Square de şu günlerde sessizliğe bürünmüş yerlerden bir diğeri. COVID-19 salgınından dolayı alınan tedbirlerden dolayı meydanda hizmet veren çok sayıda kafe, restoran ve eğlence yerleri kapanmış durumda. Ulusal Anıt ve Madame Tussauds Müzesi gibi önemli yapıların yer aldığı meydan her ne kadar şu sıralar alınan tebdirlerden dolayı sessizliğe bürünmüş olsa da güzelliğiyle kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Sosyal mesafe kuralına dikkat ederek, evlerimizde kaldığımız bugünlerde siz de evinizden Dam Square’i canlı canlı izleyerek gezebilirsiniz. Dam Square’a doğru yola çıkmak için tıklayınız… 
Toronto, KanadaKanada’nın en büyük metropolü olan Toronto, dünyanın en kozmopolit ve çok kültürlü şehirlerinden biri. Sahi Toronto’ya 1151 feet yukarıdan bakmak nasıl bir duygudur acaba hiç merak ettiniz mi? Şaşırmayın çünkü Toronto’nun en ünlü simgesi CN Kulesi’nden bahsediyoruz. CN Kulesi’nin heyecan verici atraksiyonunun Kuzey Amerika’da türünün ilk örneği olan EdgeWalk olduğunu da ayrıca belirtelim. Kulenin ana bölmesinin üst kısmını çevreleyen 5 feet genişliğindeki platformda dünyanın en yüksekte gerçekleşen 360 derecelik serbest yürüyüşü de yapılabiliyor. Ontario Gölü’nden Toronto Adaları’na kadar geniş bir alanı dolaşmak isteyenler için linki buraya bırakıyoruz. 
New York, ABDGünde 360.000 kişinin geçtiği belirtilen Times Square ise malum New York’un kalbinin attığı yerlerden biri. Şehrin en hareketli ve canlı caddelerinden birini oluşturan bu meydan dünyanın da aynı zamanda en ünlü meydanları arasında yer alıyor. Hayatın döndüğü bu meydanı sanaldan da olsa dolaşmak isteyenler buradaki linki tıklayarak, gezilerine başlayabilirler. 
Budapeşte, MacaristanBarok ve Gotik mimari anlayışının en güzel örneklerini görebileceğiniz Budapeşte; termal hamamları, geniş caddeleri ve huzur veren parkları ile ünlü. Neo-Gotik tarzda inşa edilen Balıkçı Tabyası ise şehrin en önemli tarihi yapılarından biri. 1905 yılında yapımı tamamlanan bina, Tuna Nehri’nin eşsiz manzarasını izlemek içinde en ideal noktalardan. Özellikle gündüz vakti güneşli bir havada livestream kameralarının aktardığı köprü manzarasının tadını çıkarabileceğinizi önemle hatırlatırız. Gezmek için tıklayınız. Gerek kendi sağlığımız gerekse de toplum sağlığını korumak için bir süre daha evlerimizde kalmaya devam ediyoruz. Ancak bugünlerde geçecek. Ve eskiden olduğu gibi tekrardan tatilin tadını çıkarmaya ve seyahat etmeye kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tekrardan seyahat etmeye başlayıncaya kadar #evindekalTürkiye   

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!