Sarı Yelekliler 2.5 milyar Euro kayba neden oldu, otel çalışanları da işsiz kaldı

Sarı Yelekliler 2.5 milyar Euro kayba neden oldu, otel çalışanları da işsiz kaldı

Fransa’da 2018 yılının Kasım ayında akaryakıt zamlarına yapılan zamlarla başlayan sarı yelekliler eylemleri, Fransa’ya yaklaşık 2.5 milyar euro kayba yol açtı.

French RTL radyosunun hükümet kaynaklarına dayandırdığı raporunda, geçen yılın Kasım ayında başlayan sarı yelekliler eylemlerinden bu yana, otel, restoran, ulaşım ve ticaret sektörlerinde çalışan 75 bin kişinin işsiz kaldığı belirtildi. Söz konusu rapora göre, yaklaşık 5 bin küçük işletme ve ticaret şirketi, hükümetten destek talep ederken, bu taleplerin özellikle 460 milyon euro değerindeki sosyal ödemeler ve vergilerin ertelemesini kapsadığı vurgulandı. Bu dönemde ayrıca sigorta şirketlerinin ‘yağmalanan’ 13 bin girişime toplamda 230 milyon euro ödediği belirtildi.

Fransa’nı başkenti Paris’te 17 Kasım 2018’de akaryakıt fiyatlarına yapılan zammın protesto edilmesi için başlayan ve sonrasında hükümet politikalarının değişmesini talep eden sarı yelekliler eylemlerine Fransa genelinde binlerce kişi katılmış ve eylemciler defalarca polisle karşı karşıya gelmişti.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!