Seçimleriniz kaderinizdir


Corana krizi bir gerçeği bir kez daha ortaya çıkardı.

Yüksek borçlanma ve plansız/duygusal yatırım iştahı büyük sorunlara neden olacak.

Tüm sektörlerle özkaynak açığı yüksek oranda ve şirketlerine sermaye koyacak patronda yok ortada.

Çünkü kobiler yüksek yatırım ve işletme sermayesi açığı ile çalışmaktadır. İyi günlerde veya krediye kolay ulaşılan dönemlerde disiplini kaçıran/kontrolsüz risk alma iştahını artıran bir yönetim anlayışı hakim. Bunun sonucu rasyonellikten uzak kararlar ve bireysel çıkarlar sonu acı bitecek oyunu sahneye koyuyor.

Ciro, borcu çevirir anlayışı hakimdir. (Doğru olmakla birlikte rasyonel hazırlık yapılmak kaydıyla diye not düşelim) Unutulmamalıdır ki borcu kar öder.

Bu kriz tüm küresel değer zincirini olumsuz etkilemektedir. Kırılgan olan sektörlerde ve özellikle bu sektörlerde faaliyet gösteren sektöre göre daha kırılgan şirketlerde seleksiyon ve regülasyon kaçınılmaz olacaktır.

(Tablolar Hakan Özyıldız'dan alıntıdır)Feti Kuyucu

TOURISM TODAY

Turizm haberciliğinde 10 yıllık tecrube ve bilgi birikimi ile titizlikle hazırlanan Tourism Today; özel haberleri, röportajları, seyahat dosyaları ve güncel haberlerini; haber akış sistemleri, internet siteleri, sosyal medya hesapları, mobil uygulamalar ve multimedya basın merkezleri gibi ürünlerle paylaşan bir haber ajansıdır.

Yorum Yap!