Sektör için yılın en iyi haberi

Sektör için yılın en iyi haberi

Turizmde son aylarda zor bir dönem geçiren Türkiye'de, üçüncü çeyrekte oda başı gelirlerde önemli toparlanma görüldü.

Turizmde son aylarda zor bir dönem geçiren Türkiye'de oda başı gelirlerde önemli toparlanma görüldü. 2015 turizmde Türkiye için pek parlak geçmedi. Hem net turizm gelirleri hem de ziyaretçi sayısında düşüşler görülüyor. Turizm Bakanlığı verilerine göre, Eylül itibariyle 12 aylık net turizm geliri 26,8 Milyar Dolar oldu. Bu rakam yılın başında 28,9 Milyar Dolar'dı.Bu olumsuz veriye rağmen umut verici bir başka veri var. Ancak Türkiye'ye geçmeden önce benzer trendin görüldüğü Avrupa'ya değinelim. Business HT'nin haberine göre, Euro'nun bu yıl zayıflamaya devam etmesi, bölgenin turizmine tam anlamıyla doping etkisi yarattı.İtalya, İspanya, Hollanda ve İrlanda gibi ülkelerde odabaşına turizm gelirlerinde hızlı toparlanma yaşanıyor. Bloomberg verilerine göre yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre oda başı gelirler (RevPAR) İtalya'da yüzde 22,5, İrlanda'da yüzde 22,1, Hollanda'da yüzde 15,4 oranında arttı.Bir diğer toparlanma Rusya ve Türkiye'de görülüyorBu yılın üçüncü çeyreğinde Rusya'nın oda başı geliri yüzde 29,1 oranında artarken, Türkiye'nin yüzde 22,2 ile güçlü bir toparlanma sinyali verdi. Türkiye karşılaştırılan ülkeler arasında yılın ilk iki çeyreğinde sert daralmasıyla en olumsuz etkilenen ülke olmuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!