Otel

Tümü

Lujo Hotel, zincir haline gelecek

Lujo Hotel, zincir haline gelecek

Bodrum’daki gözde oteli Lujo Hotel Bodrum ile dikkat çeken Serkoç Otelcilik, yeni yatırım hedefleri içinde yurt dışında otel açmak olduğunu da açıkladı. Serkoç Otelcilik, 2024 yılında faliyete geçecek şekilde Maldivlerde bir otel açmak üzerine çalışmalara başladığını duyurdu.

Turizm sektöründe Türkiye’den çıkan uluslararası bir marka hedefi ile ilerleyen şirket,  Maldivler’den sonra otel açmayı planladığı diğer bir lokasyonun Meksika Cancun olduğunu belirtti. Serkoç Otelcilik A.Ş.'nin ilk oteli olan Lujo Hotel Bodrum öncelikle mevcut yatırımı büyütmek istiyor.

Lujo Hotel Bodrum Satış ve Pazarlama Direktörü Çağsal Kılıçkaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Mevcut tesisimizin yanı başında Pina Yarımadası var, 30 az katlı ünitenin  bulunduğu tamamen doğa içinde yer alan bir proje üzerinde çalışıyoruz 2022 yılında faliyete geçireceğiz ayrıca gene otelin yanında 24 dönümlük arazide 27 villalık bir proje daha geliyor. Hedeflerimiz arasında Lujo’yu uluslararası bir marka yapmak var bu konuda yoğun çalışmalarımıza 2 yıl önce başlamıştık, ilk yurtdışı otelimizi Maldivler'de açmak üzere yatırımlarımızı yaptığımızı paylaşmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Lujo Hotel'in bu sene Bodrum için sürprizi ise deniz uçağı. Yeni sezon hizmetleri arasına eklediği deniz uçağı ile misafirlerine Kapadokya, Pamukkale, Ölüdeniz, Salda Gölü gibi yerleri keşfetme imkanı verirken Kos'u veya Mykonos’un eğlenceli gece hayatını merak eden konuklarına çift yönlü seyahat seçeneği de sunacak.

Yeni bir otel olmasına rağmen World Travel Awards 2020'de Lujo Hotel Bodrum, Dünyanın Önde Gelen Lüks Plaj ve Tatil Oteli (World's Leading Luxury Beach & Lifestyle Resort 2020) ödülü ve yaptığı her işe sanat eseri özeniyle yaklaşan ek ibi ile Lujo, aynı kurum tarafından Avrupa'nın Önde Gelen Lüks Tatil Oteli (Europe's Leading Luxury Lifestyle Resort 2020) ödülüne de layık görüldü. 2021 yılı sonunda ödüle tekrar sahip olacağına inanan Lujo Hotel tesiste ve ofislerde çıkan atıkları mümkün olduğunca azaltıp  ayrıştırarak Bodrum da sektör için bir örnek teşkil ederek “Sıfır Atık Belgesi”ne de sahip oldu.