Sevgililer otelleri dolduracak

Sevgililer otelleri dolduracak

Türkiye'nin önemli kültür turizm merkezlerinden Kapadokya'da tesisler, 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlıklarını tamamladı. Otellerin odaları 'sevgililer günü' konseptiyle düzenlenerek, gül yaprağı ve balonlarla süslendi.

Sevgililer Günü'nü, peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla ünlü Kapadokya'da geçirmek isteyenler, günler öncesinden rezervasyonlarını yaptırdı. Kapadokya'da bulunan tesislerde doluluk oranı yüzde 80'lere ulaştı. Oteller de 14 Şubat Sevgililer Günü'ne yönelik hazırlıklarını tamamladı. Tesislerdeki odalar, 'sevgililer günü' konseptiyle düzenlenerek, gül yaprağı ve balonlarla süslendi. Ayrıca bölgeyi tercih edecek çiftler için çeşitli programlar da hazırlandı.

“İstanbul'dan ciddi rezervasyon alınmaya başlandı”
Turizm Otel Yöneticiler Derneği (TUROYD) İç Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Nevşehir İl Temsilcisi Nazif  Demir, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle ciddi bir rezervasyon sürecinin yaşandığını söyledi. Piyasadaki hareketlilikten memnun olduklarını belirten Demir, "Kapadokya bölgesi, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle tercihte ön plana çıkmaya başladı. Özellikle iç pazarda, yakın iller dahil olmak üzere ve İstanbul'dan ciddi bir rezervasyon alınmaya başlandı. Bölgedeki konaklama tesislerinde yüzde 80 oranında bir doluluğun şu an için gerçekleştiğini söyleyebiliriz" diye konuştu.

“Tüm oteller hazırlıklarını tamamladı”
Sevgililer Günü nedeniyle Kapadokya'da çeşitli etkinliklerin düzenleneceğini kaydeden Demir, "14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle turistik işletmeler, sevgililer için özel programlar düzenliyor. Vadilerle sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan balon gözlemleri ve balon turları bölgedeki etkinliklerin adeta olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Sevgililer öyle inanıyorum ki bölgemizde oldukça romantik bir tatil yapacaklar. Bu konuda tüm oteller hazırlıklarını tamamladı" diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!