Seyahat acentaları yöneticileri, Mehmet Gem’e yapılan saldırıyı şiddetle kınadı

Seyahat acentaları yöneticileri, Mehmet Gem’e yapılan saldırıyı şiddetle kınadı

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD), yaptığı yazılı açıklama ile Mehmet Gem’e yapılan saldırıyı şiddetle kınadı.

İşte Başkan Hamut Kuk’un imzasını taşıyan açıklama:

Mehmet Gem’e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz!

Derneğimizin yönetim kurulu üyesi Sayın Mehmet Gem’in, dün İstanbul’da davet üzerine katıldığı seçim tanıtım toplantısı sonrasında, bir turizm sektör derneğinin başkanının kardeşi ve yönlendirdiği yakınları tarafından saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Menfur olayın meydana geliş biçimi ve sonrasında muhatap karşı tarafın basına verdiği demeçlerden de anlaşılacağı üzere, saldırının planlı bir şekilde yapıldığı aşikardır.

Öncelikle saldırıya uğrayan meslektaşımız ve yol arkadaşımız Sayın Mehmet Gem’e geçmiş olsun diyor, saldırıyı gerçekleştiren ve organizasyonunda yer alan kişileri şiddetle kınıyoruz. Mehmet Gem, aklını ve kalemini kiraya vermeyen, inandığını eğip bükmeden söyleyen, hiçbir zaman akçeli işlerin içinde bulunmayan bir meslektaşımızdır. Yıllardan beri turizm ve seyahat acentelerinin menfaatlerini savunmuş, doğru bildiğinden şaşmayan ve bu uğurda her türlü bedeli ödemeyi göze almış çok değerli bir dost, arkadaş ve meslektaşımızdır.

Onun fikirlerine ve sektöre dair doğru bildiklerini kamuoyu ile paylaşması birçok meslektaşımız tarafından taktirle karşılanırken belli bir kesimin kişisel hırs ve menfaatleri ile ters düşmesi olağandır. Hal böyle olunca fikirlere fikirle karşılık veremeyenlerin kaba kuvvete başvurması da kaçınılmazdır.

SAYD olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da meslektaşımızla omuz omuza aynı yolu yürümeye devam edeceğiz. Sadece biz değil, Antalya’da bulunan ve Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce seyahat acentesi meslektaşımız da onunla omuz omuza yürümeye devam edecektir.

Seyahat acenteciliği mesleğinin içinde bulunmaması gereken kişilerce yapılan ve meslek adına utanç verici bu saldırının Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği iç disiplin kuralları gereği, TÜRSAB Disiplin Kurulu tarafından olağanüstü gündemle toplanarak ele alması için göreve davet ediyoruz.

Ayrıca adli kolluklara intikal edilen bu saldırı ile ilgili hukuki süreci dikkatle takip ederek gerekli adımların atılması için her türlü çabayı göstereceğimize başta meslektaşlarımız olmak üzere tüm turizm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Hamit KUK
Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) Başkanı

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!