Sheraton Ankara ve Lugal, Luxury Collection Hotel’in yeni genel müdürü Ali Sarı oldu

Sheraton Ankara ve Lugal, Luxury Collection Hotel’in yeni genel müdürü Ali Sarı oldu

Global konaklama zinciri Marriott International’ın Türkiye’deki ilk ‘Luxury Collection’ markası olan Lugal, A Luxury Collection Hotel ve Sheraton Ankara Hotel & Convention Center'ın yeni Genel Müdürü Ali Sarı oldu.

Turizm sektöründe 25 yıllık uluslararası deneyime sahip Ali Sarı, operasyon ve gelirler başta olmak üzere, satış ve yetenek yönetimi konularına hakim üst düzey yönetici olarak dikkat çekiyor. Yaşam boyu eğitime inanan Ali Sarı, ‘İç Mimarlık ve Restorasyon’ bölümünden mezun olduktan sonra New York Üniversitesi’nde ‘Konaklama Yönetimi’, Delaware Üniversitesi’nde ‘Yöneticilik & Liderlik’ eğitimlerinin yanı sıra Bilgi Üniversitesi’nde aldığı MBA ve Cornell Üniversitesi'nde katıldığı Liderlik ve Yetenek Yönetimi programıyla kariyerine değer kattı.

Çalışma hayatına Çırağan Palace Kempinski Hotel'de başlayan Sarı, Renaissance Philadelphia Hotel, Sheraton Newark Airport Hotel ve W Hotel New York'ta uzun süre görev yaptı. 2010 yılında Türkiye’ye dönen başarılı yönetici, aldığı Gelirler ve Operasyon Direktörlüğü görevlerinden sonra sırasıyla Courtyard by Marriott Istanbul Airport Hotel ve Renaissance İzmir Hotel Genel Müdürü oldu. Son olarak Sheraton Ankara Hotel & Convention Center ve Lugal, a Luxury Collection Hotel, Ankara’nın Genel Müdürü olan Ali Sarı, yıllar önce ailesiyle beraber Ankara'da yaşadığını ve aynı şehre uzun bir aradan sonra yeniden geldiğini ifade ederek, "Ankara'nın sıcaklığından hiçbir şey kaybetmediğini görmekten mutluluk duydum. Yeni sezonda tüm misafirlerimizi en iyi hizmetle buluşturmayı sabırsızlıkla bekliyoruz" diye konuştu.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!