Şinasi Gürocak: “2020 için rezervasyonlar gelmeye başladı, tur operatörleri kontenjanların artırılmasını istiyor”

Şinasi Gürocak: “2020 için rezervasyonlar gelmeye başladı, tur operatörleri kontenjanların artırılmasını istiyor”

Antalya-Kemer Tekirova'da yer alan Club Hotel Phaselis Rose, 2019’da geçmiş yılların en iyi sezonunu yaşadı. 2019 sezonu genelinde yüzde 97’lik bir doluluk oranı yakaladıklarını dile getiren Club Hotel Phaselis Rose Genel Müdürü Şinasi Gürocak, 2020 yılı için de rezervasyon akışlarının daha şimdiden gelmeye başladığını söyledi.

Geçmiş Yılların En İyi Sezonunu Yaşadıklarını dile getiren Gürocak, “ 26 Nisan’da başladığımız sezonun artık sonuna geliyoruz. Sezonun tamamına baktığımız zaman geçmiş yılların en iyi sezonu yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Ekim ayında olmamıza rağmen hava bakımından da oldukça şanslıyız. Genel anlamda kendi tesisimiz adına söyleyecek olursam, yüzde 97’lik bir doluluk ile 2019 sezonunu yaşıyoruz” dedi.

Polonya pazarındaki artış dikkat çekici
Son dönem Kemer bölgesinde Polonya pazarının da hareketlenmeye başladığını söyleyen Gürocak, “Kemer bölgesi Rus ağırlıklı bir bölge. Bizde Rusya, Ukrayna pazarı öncelik oluşturdu. Geçtiğimiz yıl pazarlama olarak başlattığımız çalışmalarımız ile yaptığımız Polonya Pazarımız da bu yıl büyük hareket oldu. Bu yıl 80-90 oda arasında bir oranda Polonyalı misafirlerimiz vardı. Bölgemizde Alman pazarının can çekiştiğini biliyoruz. Ama biz sezon boyunca Almanya’da da misafirler ağırladık. Alman pazarının da tekrar canlanmaya başladığını görüyoruz. Yaklaşık 9 değişik ülkeden misafirlere hizmet veriyoruz”

Thomas Cook’un iflasından etkilenmedik
Thomas Cook’ın iflasından tesis olarak etkilenmediklerini ancak bölgede yer alan bazı tesislerin az da olsa etkilendiklerine de dikkat çeken Genel Müdürü Şinasi Gürocak “ Thomas Cook’un iflası sonrası bölgemizde de az da olsa zarar gören tesisler oldu ama bizim Thomas Cook ile herhangi bir ticari ilişkimiz olmadığı için biz tesis olarak bundan zarar  görmedik ama dediğim gibi bölgede yer alan bazı oteller zarar gördü. Ancak, şu da var. Thomas Cook’tan zarar görmüş olmasına rağmen pax açısından ciddi bir boşluk olacağı tahmin ediliyordu. Ekim’in bu ayına gelmiş olmamıza rağmen aşağı yukarı bütün oteller dolu, hala daha sezon devam ediyor” dedi.

2020 sezonu rezervasyonlarını almaya başladık
2020 yılının da çok iyi geçeceğinin sinyallerini almaya başladıklarını söyleyen Gürocak, daha şimdiden rezervasyon akışlarının başladığını ifade ederek, “ 2019 da ciddi bir yoğunluk yaşadık. Bu yoğunluk 2020 yılının da hareketli geçeceğini gösteriyor. 2020 yılı şöyle iyi olmaya başladı. Acentalarımız ile kontratlarımızı yaptık ve bitirdik. 2020 yılına şimdiden rezervasyon almaya başladık. Acentalar kontenjanlarının daha arttırılmasını istiyorlar. Bu da 2020 yılının iyi olacağının göstergesi. Eğer içerideki misafire ne kadar iyi hizmet verirseniz, ne kadar mutlu gitmesini sağlarsanız geri dönüşler o kadar iyi oluyor. Tesisimizden bir örnek verecek olursak, Temmuz, Ağustos aylarında konseptimiz ne ise ekim ayında fiyatlar düşmüş olsa da aynı kalitede devam ediyor. Bu da bizi olumlu dönecektir” diye konuştu.

Haber - Halil Öncü

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!