Otel

Tümü

Singapurlu otel grubu The Ascott, Simetri İnşaat ile Antalya’ya geliyor

Singapurlu otel grubu The Ascott, Simetri İnşaat ile Antalya’ya geliyor

Singapurlu otel grubu The Ascott, Türkiye’nin turizm başkenti olarak adlandırılan Antalya’ya geliyor. Simetri İnşaat’ın Turizm Koordinatörü olan deneyimli turizmci Hediye Çete, “The Ascott’un Citadines markası Antalya’ya renk getirecek” dedi.

CİTADİNES’I ANTALYA İLE BULUŞTURACAK
Otel, konut, okul, hastane, sahil parkı, havaalanı pisti, yol, alt yapı ve çeşitli özel projelerde gerek yatırımcı gerekse yüklenici firma olarak yer alan Simetri İnşaat, Antalya’nın ilerleyen yıllardaki gözde bölgelerinden biri haline gelecek olan Altıntaş’ta önemli bir otel yatırımı gerçekleştiriyor. İnşaatı süren otel için Singapurlu otel grubu The Ascott ile anlaşan Simetri İnşaat, grubun “Citadines” markasını Antalya ile buluşturacak. Simetri İnşaat ayrıca KKTC de yine otel, residence, villa projelerde yatırımcı ve yüklenici firma olarak devam ediyor.

“ANTALYA DAHA FAZLA TANINACAK”
Simetri İnşaat Turizm Koordinatörü Hediye Çete, Tourism Today Haber Müdürü Tuncay Sevin’e yaptığı açıklamada Singapurlu otel grubu The Ascott’u Antalya ile buluşturacakları için mutlu olduklarını söyledi. Çete: “Bilindiği gibi Antalya’daki konaklama sektörü çoğunlukta resort ve her şey dahil konsepti otellerimiz ile tanınmakta ancak Pandemi’den sonra butik otel ve residence otel konseptleri yaygınlaşmaya başladı. Bununla birlikte Antalya yabancı otel zincirlerinin de merakını çekti. Antalya’ya ilk kez Uzakdoğu kökenli bir otel zincirinin gelmesi tanıtım ağımızın Uzakdoğu’da genişlemesi ve bu pazarda da daha çok tanınmasına neden olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

“MİSAFİRİN SEÇME ŞANSI OLACAK”
The Ascott’un özellikle Antalya’ya Her Şey Dahil’den farklı bir konsept katacağını söyleyen Çete, “Yani Antalya’ya gelen ziyaretçilerin Her Şey Dahil’in dışında bir konsept seçme şansı olacak. Ev konforunda uzun dönem konaklama şekli ile farklı bir konaklama türü tanıtılmış olacak. Simetri İnşaat yüklenici inşaat firması olarak birçok otel, residence ve villa inşaatı projelerine halihazırda devam ediyor. İlk kez yatırımcı olarak The Ascott firması ile management anlaşması yapıldı ancak bunun da devamı gelecek” dedi.

ANTALYA DİKKAT ÇEKTİ
Hediye Çete, Antalya’nın uluslararası otel zincirlerinin dikkatini çekmeye başladığını belirterek, “Yine Pandemi sonrası hizmet talebi farklılaştığı için zaten çok iyi tanınan Antalya son dönemlerde uluslararası otel zincirlerinin fazlaca dikkatini tekrar çekmeye başladı ve bence birkaç yıl içinde sayıları çoğalacaktır” diye konuştu.