STK

Tümü

Spor Turizm Birliği (STB) 10. yılını kutladı

Spor Turizm Birliği (STB) 10. yılını kutladı

Spor Turizm Birliği (STB) 10. yılını üyeleriyle birlikte Antalya-Belek’teki Susesi Luxury Resort’te kutladı.

10. yıl için bir araya gelen üyelere açılış konuşmasını STB Başkanı Arif Gözoğlu gerçekleştirdi. Geçmiş başkanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Arif Gözoğlu, yeni yönetim kurulunun  pandemi sebebiyle üyelerle bir araya gelemediğini ifade ederek, 10. yıl kutlaması vesilesiyle buluştuklarını pandemi öncesi günlerdeki gibi üyelerle toplantılar yapacaklarını belirtti.

Başkan Gözoğlu, “
STB bünyesinde acente ve otel yöneticilerinin bir arada bulunduğu tek ve ilk dernek olma özelliğini taşıyor” diyerek “STB'nin kurulduğu günden bugüne kadar ki amacı, Türk turizminin en önemli ayağından biri olan spor turizminde katma değer yaratmak ve yurt içi ve yurt dışında bu yönde tanıtım yapmak ve yeni projeler üreterek bu turizm çeşidini turizminden aldığı payı artırmaktır” diye konuştu. Gözoğlu, spor turizmi olarak futbol dışında bölgemizde çok çeşitli spor branşlarında spor kampları düzenlendiğini ancak tanıtımının yapılmadığına dikkat çekti.

Spor Turizmi Birliği logosunu 10. yıl olarak güncellediklerine de değinen Başkan Gözoğlu, daha güçlenerek ve büyüyerek nice 10 yıllar dileklerinde bulundu. Toplantının devamında yeni üyelere üyelik belgeleri takdim edildikten sonra 10. yıl pastasını tüm üyeler birlikte kesti.