Havacılık

Tümü

SunExpress’in Korona Garanti Paketi, Almanya’da yaşayan Türkleri Türkiye’ye çekecek

SunExpress’in Korona Garanti Paketi, Almanya’da yaşayan Türkleri Türkiye’ye çekecek

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in sunduğu Korona Garanti Paketi, Almanya’da yaşayan Türklerin rezervasyon isteklerini tetikleyecek.

Tourism Today Almanya Temsilcisi İbrahim Bağ, Almanya ile Türkiye arasında hava köprüsü konumunda olan SunExpress’in açıkladığı Korona Garanti Paketi’nin Almanya’da yaşayan Türklerin Türkiye’ye gitme isteğini artıracağını söyledi.

Korona Garanti Paketi’ni alan yolcuların biletlerinde ücretsiz değişiklik ve iptal hakkı sunan bu uygulamanın Almanya’dan Türkiye’ye gelmek isteyen Türk yolculara büyük bir güvence verdiğini belirten İbrahim Bağ, “Pandemi dönemi, malum her an her türlü kararın bir anda uygulanabileceği bir dönem. Ayrıca insanların hem kendileri hem de yakınlarının virüs kapma ihtimali de bulunuyor. Böyle bir süreçte uçak bileti alıp riske girme konusunda insanlar çekimser kalabiliyor. SunExpress’in Korona Garanti Paketi, yolcuların haklarını garanti altına alması için önemli bir uygulama. Kendim de dahil olmak üzere çevremdeki birçok Türk SunExpress’in bu uygulamasını mutlulukla karşıladı. Dolayısı ile rezervasyon yapmakta çekimser olan Türkler, bu paket ile çekinmeden biletini alacaktır” dedi.

İbrahim Bağ, bu uygulamayı SunExpress gibi ciddi sayıda uçuşu bulunan bir havayolu şirketinin yapmasını da Türkiye turizmi için artı bir değer olduğunu söyledi. Bağ, “SunExpress hepimizin bildiği gibi birçok noktadan Türkiye’ye uçuşlar gerçekleştiriyor. Uçuş ve uçak sayıları ile ciddi sayıda insan, Türkiye’ye tatile gitme imkanı bulacak. Yerinde bir uygulama oldu. Türkiye turizmi için Almanya’da yaşayan Türkler büyük bir potansiyel. SunExpress’in uygulaması ile bu potansiyel Türkiye’ye gitmek için harekete geçecektir” diye konuştu.