Genel

Sururi Çorabatır “Hem misafirlerimiz hem de çalışanlarımızın sağlığına büyük önem verdik”

Sururi Çorabatır “Hem misafirlerimiz hem de çalışanlarımızın sağlığına büyük önem verdik”

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca 89 ülkeden büyükelçilerin, uluslararası misyon temsilcileri ve yabancı basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, Güvenli Turizm Sertifikası Programı'nın dünyada en kapsamlı ve şeffaf programlardan biri olduğunu söyledi.

“Türkiye turizmi Covid-19'un tüm zorluklarına rağmen yoluna devam etmiştir ve hem misafirlerimiz hem de çalışanlarımızın sağlığına büyük önem verilmiştir” diyen Sururi Çorabatır, “Söz verdiğimiz gibi hem misafirleri hem ailelerine eğer seyahat döneminde enfeksiyon kapması söz konusu olursa da onları ücretsiz ağırlayacağız ve tedavilerini de üstleniyoruz. Havalimanı transfer ücretleri ve uçak biletleri de ücretsiz olacak. Misafirler de bizim ülkemiz kaynaklı herhangi bir bulaştan etkilenmedi ve otel çalışanlarımızda vaka sayısı neredeyse sıfırdır ve misafirler son derece güvenli bir şekilde ülkelerine dönebilmiştir. Turizm çalışanlarımızın hepsi öncelikli grup olarak aşılandı. Yüksek hizmet kalitesi ve bütün çalışanlarımız aşılanmış bir şekilde önümüzdeki günlerde kapılarımızı tamamen açacağız" şeklinde konuştu.
“GÜVENLİ TURİZME HAZIRIZ”
Güvenli Turizm Sertifikası Programı'nın kararlılıkla uygulanmaya devam ettirildiğini belirten AKTOB Başkanı Erkan Yağcı Türkiye'nin en önemli turizm kenti Antalya'nın 2020'de 3.5 milyon turiste güvenli turizm hizmeti verildiğini ve Antalya'nın her zaman güvenli bir şekilde misafirleri ağırlamaya hazır olduğunu açıkladı.