TAFI KONGRESİ BAŞLADI, 650 HİNTLİ SEYAHAT ACENTESİ TÜRKİYE’DE

TAFI KONGRESİ BAŞLADI, 650 HİNTLİ SEYAHAT ACENTESİ TÜRKİYE’DE

Hindistan Seyahat Acenteleri Federasyonu’nun (TAFI) 11. Olağan Kongresi, Muğla’nın Ortaca ilçesinde başladı.

Ortaca’nın Sarıgerme Mahallesi'nde bulunan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort Otel'de yaklaşık 650 Hindistan acente temsilcisinin katıldığı kongre, Hindistan Milli Marşı ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Hindistan ve Türkiye’nin tanıtım filmlerinin gösterilmesinin ardından Hintlilerin geleneksel ateş yakma töreni ve dans gösterisi yapıldı.

Kongreye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Muğla Valisi Esengül Civelek, organizasyonun Hindistan ve Türkiye arasındaki sosyokültürel işbirliğine katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

2 bin uçaklık filo ile seyahat edecekler
Hindistan turizminin iç ve dış pazarda yükseliş halinde olduğuna değinen TAFI Başkanı Praveen Chugh, "Dünya turizminde Çin’in ardından ikinci sıradayız. Yakın zamana kadar 100 uçaklık bir filoyla yurt dışı seyahatlerimizi gerçekleştiriyorduk. 2020 yılına kadar bu sayıyı bin 30 uçağa çıkarmayı hedefliyoruz. 2030 itibari ile 2 bin uçaklık filo ile seyahat etmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

Amaç: Türkiye’ye gelen Hintli turist sayısını arttırmak
Kongrelerini gerçekleştirdikleri her ülkede Hintli turist sayısında artış yaşandığını vurgulayan Chugh; "Bin 500 acenteyi temsil ediyoruz. Her gittiğimiz konvansiyon ülkesinde bir şans yakaladık ve orada turizmi arttırdık. Hindistanlı turistlerin o ülkelere gidiş sayıları arttı. En son kongremizi İsrail’de yaptık orada çok ciddi artışlar oldu. Kongreyi burada yapmamızın amacı Türkiye’ye gelen Hindistanlı turist sayısını arttırmak" dedi.

Dünyanın en büyük acente federasyonu
TAFI kongresinin bölgede yapılması için 1 yıldır çalışma yürüttüklerini aktaran DOKTOB Başkanı Yücel Okutur ise "Girişimlerimiz neticesinde, kongreyi Muğla’da yapmaya karar verdiler. TAFI 22 milyon turisti bünyesinde barındıran, yön veren dünyanın en büyük acente federasyonu" şeklinde konuştu.

"Türkiye’de, Hint filmi çekilecek"
Kongrenin bölgenin tanıtımı için çok önemli olduğunu belirten Okutur, şunları kaydetti: "Kongre Muğla’nın, Avrupa’ya ve diğer dünya ülkelerine açılımıdır. Türkiye’de bir filmin çekilmesine karar verildi. Bu filmin finansörü de TAFI olacak. 15 Kasım’da da Hindistan’dan yönetmenler gelecek. Yakın zamanda Hint düğünlerini, filmlerini ve turistlerini göreceğimizi ve bunun bölgemiz için büyük ekonomik kazanç olacağına inanıyorum."

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!