TATİLCİNİN YAŞ ORTALAMASI 29

TATİLCİNİN YAŞ ORTALAMASI 29

Müşterilerinin tercihleri doğrultusunda tatil rezervasyon profilini ortaya çıkaran Tatil.com, rezervasyonda en çok tercih edilen bölgelerden tatilcilerin demografik özelliklerine kadar Türkiye'nin rezervasyon eğilimleri hakkında fikir verdi.


Tatil.com'un verilerine göre, 2016 yılının ilk üç ayında Tatil.com üzerinden rezervasyon yapan 84.148 kişi, yurtdışında en çok Dubai, Berlin ve Paris'i tercih ederken, yurt içinde Belek, Side ve Marmaris en çok talep alan destinasyonlar oldu. 

2015'in aynı dönemine göre rezervasyonlarda yüzde 60 artış olduğunu ortaya koyan analize göre yerli turiste yüzde 50 indirime ek olarak yüzde 15 ekstra indirim sağlandı.

Tatilcinin yaş ortalaması 29

32-45 yaş aralığındaki tatilcilerin tercihi Side olurken, 25-40 yaş arasının seçimi Marmaris oldu. Yılbaşı ve Sömestr tatillerinde Kıbrıs, Kar - Kayak Otelleri, Termal Oteller ve Yakın Bölge Otelleri en çok talep alan lokasyonlar oldu. 

Tatil.com'dan rezervasyon yaptıran 84.148 tatilcinin yaş ortalaması 29 olarak belirlendi. Demografik verilere göre, tatil rezarvasyonu yapanların yüzde 52'si erkek, 48'i ise kadın.

2016'nın iç pazar turizm hacmi açısından önceki yıllara oranla çok daha verimli bir yıl olacağını belirten Tatil.com Genel Müdürü Uğur Altun, "Tatil.com'un Ocak, Şubat ve Mart verilerini karşılaştırarak süreci değerlendirdiğimizde geçen seneye oranla yüzde 60 civarında bir büyüme gözlemledik. Verilerin incelenmesi ile 2016 yılının özellikle iç turizm açısından verimli geçebileceğini söylemek mümkün" dedi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!