Dünya

Tatilleri biten Almanlar ülkelerine geri döndü: Bavullar hala kayıp

Tatilleri biten Almanlar ülkelerine geri döndü: Bavullar hala kayıp

Almanya’da bavul krizi hala devam ediyor. Temmuz ayında tatile gidip ülkelerine geri dönen Alman vatandaşlarının bavullarının nerede olduğu bilinmiyor.

Bild.de’nin haberine göre, Almanya’nın başkenti Berlin havaalanında yaşanan bavul krizi hala sürüyor. Bild gazetesinin muhabirinin de aralarında olduğu pek çok mağdur Alman vatandaşı hala kaybolan bavullarını bekliyorlar. Kayıp raporunu dolduran, e-posta aracılığıyla havayolu firmaları ile iletişime geçmeye çalışan vatandaşların aldıkları tek bilgi ise “Hala arıyoruz ve iletişime geçeceğiz” oldu.

Kimliği belirtilmeyen bir havaalanı çalışanı, Berlin’e gidiş gelişlerin çok olduğu bağlantılı uçuşlarda bu tür durumların sıklıkla yaşandığını belirtse de şu anda başkent havaalanında sahiplerini bekleyen kaç valiz olduğunu söyleyemedi. Çalışan, bavullardan sorumlu olan üç servis sağlayıcıya (Wisag, Aeroground ve Swissport)batıfta bulunarak kayıp valizlerin bekletildiği depolarda hangi valizin kime ait olduğunu bulmanın samanlıkta iğne aramaya benzediğini ekledi.

Toplam 28 havayolundan sorumlu olan Wisag, yaptığı açıklamada havaalanında ciddi bir personel sıkıntısı yaşadıklarına ek olarak, "Şu anda, günlük olarak işlediğimiz müşteri havayollarımızdan gelen bagaj hacmi ortalama 50 adet bagajdır. Ancak valizlerin müşteriye ne kadar hızlı ulaştığı, teslimat hizmetlerinin işlemesine bağlıdır” açıklamasında kayıp valizleri kademe kademe sahiplerine ulaştırdıklarının bilgisini verdi.