Tereciye tere satılmaz mı?

Tereciye tere satılmaz mı?

Sevgili Hediyeciğim,Seni ilk Gardenia Otel’de bana yolladığın müşteri imzalı yazınla hatırlıyorum.1989 yılıydı ve otel shorta düşmüş yani dolmuştu. Sen de otele...

Sevgili Hediyeciğim, Seni ilk Gardenia Otel’de bana yolladığın müşteri imzalı yazınla  hatırlıyorum. 1989 yılıydı ve otel shorta düşmüş yani dolmuştu. Sen de otele sığdıramadığın müşterileri yandaki Riviera otelde yatırmıştın. Müşteriden de "şikayetçi olmayacağım” imzalı kağıt almıştın.

Yıllar sonra müşterileri nasıl ikna ettiğini öğrenmiştim. Neyse şimdi bunu anlatmayayım. Ama kısaca hayatını anlatmalıyım diye düşünüyorum.

Hediye, 4 aylıkken  Kayseri’den Hollanda’ya gitmiş, liseye kadar Almelo kasabasında sonra da Amsterdam Otelcilik Yüksek Okulu’nda hep birincilik ve takdir alarak  başarıyla okumuş.

Tamam, şimdi gelelim Hediye’nin İspanya’da nerede ve ne olarak çalışacağına: Hediye İspanya’daki Corendon otellerinin (Biri Ibiza’da, biri Barcelona’da ) konsept ve iş geliştirme direktörü oldu.

Seninle gurur duyuyor ve senin her yaptığın işte olduğu gibi bu işte de sadece başarılı değil aynı zamanda inanılmaz ve muhteşem bir "fenomen" olacağına inanıyorum.

Son olarak Hediye’nin bana her anlattığında sanki ilk kez duyuyormuşum gibi gülmekten yere düştüğüm bir anekdotunu anlatmalıyım:

ITB dönüşü, uçağa binmek için tam gate’e girecekken Hediye’nin eline Hasır Restoran’dan bir çalışan bir koli tutuşturur. Kontrolde kutunun içinde cam kavanozlar ve içinde sıvı olduğu fark edilince polis hemen alarma geçer ve Hediye’nin etrafında ikisi bomba giysileri olan 5-6 polis çemberi oluşur.

Koli bomba giysili polisin elinde diğer polisler Hediye’nin önünde, arkasında ve yanında,  bomba imha odasına doğru giderlerken Hediye polislere “Ya sizde çok abarttınız beyler bee! Sıktınız ama” demesine aldırış etmeyince Hediye elindeki kesekağıdını şişirip patlatmasın mı!

"Boooooom" olunca polislerin hepsi kendini yerlere atıp kafalarını masaların, sandalyelerin altına soktular... Sonra Hediye tabii ki hapse...

Neyse ki hemen bana haberi geldi. Ben de Alman milletvekili olan bir arkadaşımı aradım (Aynı okulda okumuştuk.) hemen Hediye’yi çıkardı sağolsun...

Seni özleyeceğiz Hediye...

Yolun açık olsun...

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!