Genel

Thomas Bösl: “Türkiye için rezervasyonlar artacak”

Thomas Bösl: “Türkiye için rezervasyonlar artacak”

Yaklaşık 5 bin seyahat acentasını çatısı altında toplayan RTK’nın CEO’su Thomas Bösl, Tourexpi’ye verdiği röportajında “Türkiye için rezervasyonlar” artacak dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür eden Thomas Bösl, “Kendisine her zaman kolay ulaşabildik ve devamlı kendisinden ilk elden bilgi aldık. Aynı durum Türkiye'den birçok dost ve iş ortağı, otelciler, turizmciler ve sektörümüzde çalışan herkes için de geçerlidir. Krizi birlikte atlattık” dedi.

Almany’da karantina şartlarının kaldırılması ile seyahatlerin yeniden kolaylaştığını hatırlatan Bösl, “Bundan sonra Türkiye için rezervasyonlar artacak. Türkiye'deki ortaklarımızın bizden yanlarında durmamızı beklediklerinin farkındayız. Bunu yapmaktan mutluluk duyuyoruz, çünkü Alman seyahat acenteleri, onlarca yıldır var olan Türk otelleri ve destinasyonları ile yakın bir işbirliği içinde olarak bugünlere gelmiştir. Türkiye'nin ve özellikle Türk Rivierası'nın yaz ve sonbaharda iyi doluluk oranlarını yakalayacağını düşünüyorum. Ancak bunu başarmak için destinasyonlar ile eskisinden daha yakın çalışmalıyız. 2021'de biraz zaman kazanarak ve birlikte çalışıp sezonu uzatmanızı öneriyorum” diye konuştu.

Röportajın tamamını okumak için tıklayınız: Tourexpi