Thomas Cook Belçika’dan alacağı olan otellerin dikkatine!

Thomas Cook Belçika’dan alacağı olan otellerin dikkatine!

Belçika Gent Mahkemesi’nin 25.09.2019 tarihli kararı ile Thomas Cook Belçika’nın da iflas süreci başladı. İflas masasına alacak kaydı yapılması için Belçika Mahkemesi tarafından alacaklılara 30 günlük başvuru süresi verildi.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) yaptığı açıklama ile üye otellerini uyardı. Yayımlanan uyarıda: “Belçika Gent Mahkemesi’nin 25.09.2019 tarihli kararı ile Thomas Cook Belçika’nın da iflas süreci başlamıştır. İflas masasına alacak kaydı yapılması için Belçika Mahkemesi tarafından alacaklılara 30 günlük başvuru süresi verilmiştir. Bu tarihten sonra da alacak kaydı için başvuru yapılabilir, ancak yapılacak alacak kaydının prosedürü daha zor olacaktır ve alacaklılar açısından dezavantajlı bir durumun oluşma ihtimali vardır.

Bu nedenle, Belçika’da alacağını takip etmek isteyen otel işletmelerine 30 günlük süre sona ermeden en geç 24 EKİM 2019 Perşembe günü yani yarın mesai bitimine kadar başvuru yapmalarının hukuken daha uygun olacağı görüşünde olduğumuzu bildirmek isteriz.”

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!