Otel

Tümü

Titanic Hotels, geleceğin turizm çalışanlarının yanında

Titanic Hotels, geleceğin turizm çalışanlarının yanında

İnsan Kaynakları politikalarını titizlikle sürdüren Titanic Hotels, aidiyet duygusunu oluşturmak üzere misafir memnuniyetinin yanı sıra çalışanlarının memnuniyeti için de aynı özeni gösteriyor. Türk Turizminin gelişmesi için yarattığı istihdamın yanı sıra eğitim konusunda gösterdiği hassasiyet ile de genç nesile yol gösteriyor.

Çalışanların turn over oranlarının çevre otellere göre düşük olduğunu belirten Antalya Bölge İnsan Kaynakları Müdürü Erkut Dalkıran, “çalışanlarımızın bünyemizde uzun yıllar görev aldığını, birçok çalışma arkadaşımızın da  yine  bünyemizden emekli olduğunu söylemek gurur verici. Bunu sağlayabilmek adına şirket kültürümüzden asla ödün vermiyoruz” dedi.

İstanbul Bölge İnsan Kaynakları Müdürü Fatih Baycan ise “Her yıl 15 Aralık ile 15 Ocak arasında okul ziyaretleri yaparak mülakat becerileri ve özgeçmiş hazırlama teknikleri sunumunu öğrenci kardeşlerimize aktarıyorduk. Pandemi nedeniyle zorlu süreçler yaşayan öğrenciler, gelecek kaygısının yanı sıra staj yapacak işletme bulmakta zorluklar yaşadıklarını aktardılar. Bu sebeple programı aksatmadan aynı tarihlerde online platformda kendileriyle buluştuk. Çok keyifli ve sonuç odaklı geçen kariyer turnemiz de öğrencilere staj imkânlarımızdan ve deneyimlerimizden söz ederek, onlara destek olmaya çalıştık” dedi.

Grubun tecrübeli yöneticileriyle, yeni nesli buluşturan bu proje her yıl meyvesini vermeye devam ediyor. Titanic Akademi’nin tüm çalışanlara çapraz eğitimlerin yanı sıra, mentor atamasıyla daha hızlı adaptasyon ve deneyim kazanmaları sağlanıyor. Grup İnsan Kaynakları Direktörü Çağatay Erdoğan, “2020 yılında 600’a yakın stajyer alarak, öğrencilerin deneyim kazanmalarını sağlamaktan ve başarılı olan stajyerlere de iş imkanlarını sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Yaşanan olumsuzluklara rağmen stajyer ve yeni mezun olan arkadaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bu yıl yapmış olduğumuz kariyer turnesinde lise ve üniversitesi ayrımı yapmadan bin öğrenciye ulaştık.  2021 yılı için Titanic Ailesine 450 stajyer almayı planlıyoruz.” diyerek bu yılkı hedeflerini paylaştı.

Üniversite ve lise dengi okullar ile yapılan kariyer turneleri sonrasında okullardan gelen teşekkür mektupları ile gururlanan Titanic Hotels yönetimi bu konuda daha yoğun çalışmalar içerisinde olacaklarını belirtti.

Titanic Hotels Kariyer Günlerine Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Mehmet İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mualla Selcanoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Kültür Üniversitesi Turizm Ve Otel İşletmeciliği, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu, Tuzla Asım Kibar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Konya Necmettin Erbakan Üni. Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Kağıthane Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi katılım gösterdi.

Gelen bazı teşekkür mektupları ;

Titanic Hotels ailesi çok değerli İnsan Kaynakları ekibi ile harikulade, sıcak ve samimi bir eğitim ve kariyer görüşmesi gerçekleştirdik. Özellikle İstanbul İnsan Kaynakları Müdürü Fatih Baycan’ın verdiği ‘Mülakat ve İş Arama Teknikleri’ eğitimi sonrası öğrencilerimizin neredeyse tamamı CVlerini baştan düzenlediklerini, kendilerini iş bulma sürecine daha hazır ve kendinden emin hissettiklerini dile getirdiler.

İstanbul Kültür Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği programı olarak Titanic Hotels ailesine teşekkür ederiz.

Pelin Tuna
İstanbul Kültür Üniversitesi
Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı

*****

Ortak paydamız Türk Turizminin gelişmesi ve eğitim verdiğimiz gençlere daha iyi bir gelecek sağlamaktır. Bu doğrultuda, sektörün çok önemli bir grubu olarak bizlere verdiğiniz destek daha önemlidir. 6 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 14.30-16.00 saatleri arasında, ŞİŞLİ MYO ve Otelcilik ve Turizm Eğitimi veren okulların öğretmen-öğrencilerine yönelik olarak düzenlediğiniz, Çevrimiçi Kariyer Günleri "İnsan Kaynakları ve Fazlası" etkinliğiniz için okulumuz adına, tüm yönetim kademesine ve emeği geçenlere teşekkür ederim. 

Her zaman sizlerle çalışma isteğinde olduğumuzun bilinmesi temennisiyle, işlerinizde kolaylık ve iyi çalışmalar dilerim.

Kazım ŞENER
Şişli Kervansaray Çok Programlı 
Anadolu Lisesi
Müdür Yardımcısı

*****

Bugün iki oturum halinde online platform üzerinden gerçekleştirdiğimiz seminere geniş bir kadro ile katılım gerçekleştirdiniz.

Yaptığımız etkinlik öğrencilerimizin ufkunu açacak onların iş hayatında mutlu ve başarılı olmalarını sağlayacak önemli bir çalışmayı sizlerin emek ve katkıları ile gerçekleştirdik.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın zihinlerine ve yüreklerine dokunduğunuz için çocuklarımız adına sizlere ve mensubu olduğunuz kurumunuzun kıymetli yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. 

Ayhan TOPRAK
Turhan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alan Şefi