Titanic Hotels, Türkiye’de stajyer turnesine çıktı

Titanic Hotels, Türkiye’de stajyer turnesine çıktı

5 bin çalışanlı bir Türk markası olan Titanic Otelleri 25 yılı aşkın otelcilik deneyimine birçok başarı sığdırarak Türkiye ekonomisine de büyük ölçüde destek olmaya devam ediyor.

2019 Nisan ayında Türkiye’nin en büyük otelleri arasında yer alan Mardan Palace‘ı da bünyesine katarak Antalya’da 3 deluxe, 1 golf tesisi, Bodrum’da 1 deluxe, İstanbul’da 6 otel ile hizmetini sürdürürken, uluslararası marka olduğunu gösteren Titanic otelleri, Almanya’da 3 otel ve 2020’de Hamburg’ta yeni bir otel yatımıyla da büyümesini sürdürüyor.

İnsan Kaynakları politikalarını titizlikle sürdüren Titanic Grubu, turizmin sorunu haline gelen, genç istihdam ve kalifiyeli personel bulma konusunda da büyük adımlar attı.  2019 Ocak ayında, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, üniversite ve lise dengi okullara insan kaynakları yöneticileri, tüm Türkiye’de stajyer ziyaretleri turnesini gerçekleştirdi. 

Gittiği her okulda, yoğun ilgi ile karşılanan insan kaynakları yöneticileri, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere turizmi tekrar sevdirmeye ve iş arama – bulma konusunda da sunumlar yaparak birçok sorularının cevaplarını bulmada yardımcı oldular. Yoğun geçen programlarda yaklaşık 18 okul gezilerek, protokollere imza atıldı.

Yapılan çalışmalar sonucu; bünyesine 450 stajyer alarak birçok öğrenciye iş kapısı oluşturdu. Staj sonrası, işe alımlarda stajyerlere öncelik sağlanarak profesyonel ilk iş deneyimlerinin yolu açılmış oldu. Eğitim ve Gelişim departmanı tarafından işe başladıktan sonra çeşitli eğitimler programlayarak kolay adaptasyon, misafir memnuniyeti,  kişisel gelişim ve kariyer planlaması eğitimleri verilerek iş hayatına hazırlandılar.

Grup İnsan Kaynakları Direktörü Çağatay Erdoğan, İstanbul İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Fatih Baycan ve Antalya İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Erkut Dalkıran; bilgilerini paylaşmaktan kaçınmadıklarını, genç meslektaşlarına destek olmaktan ve onlarla çalışmaktan çok memnun olduklarını ifade ettiler.

2020 yılı için okul ziyaretlerine şimdiden başlayan IK Yöneticileri,  hedeflerinin 25 okul ziyareti ve 600 stajyer almak olduğunu söylediler. 

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!