Otel

Tümü

Titanic Hotels’ten açıklama

Titanic Hotels’ten açıklama

Titanic Hotels, Bodrum’daki tesisi Titanic Deluxe Bodrum için ortaya atılan iddialar karşısında bir açıklama yaptı.

Titanic Hotels’in yaptığı açıklama şöyle: “Son günlerde güzel vatanımızın birçok yerinde eş zamanlı başlayan orman yangınları nedeniyle ulusça üzüntü içindeyiz.

Bu kötü günlerde birlik içerisinde olmamız gerekirken bazı sosyal medya ve tali basın yayın organlarında bilinçli, kötü niyetli ya da bilmeyerek yapılan asılsız paylaşımları şaşkınlık içerisinde izlemekteyiz. Bu olumsuz paylaşımları turizm sektöründe uzun bir süreden beri yaşanan olumsuzluklara karşı mücadele eden Türkiye’nin yüzde yüz milli sermayeli küresel bir markası olan Titanic Hotels’e, çalışanlarına ve misafirlerine yapılan büyük bir haksızlık olarak görüyoruz.

Bu iddiaların bazılarında adı geçen Titanic Deluxe Bodrum otelimiz de dahil olmak üzere Titanic Grubu’nun sahip olduğu veya işlettiği tüm otellerimiz ilgili mevzuata göre kurulmuş ve işletilmektedir. Titanic Deluxe Bodrum otelimiz daha önce iddialarda yer aldığı gibi yanmış bir orman alanı üzerine de yapılmamıştır. Otelimizin bulunduğu alan 1987 yılında turizm gelişim bölgesi olarak tescil edilmiştir. İddialara konu olan otelimiz şirketimiz tarafından 2016 yılına satın alınmıştır. Bu beyanlarımızı teyit eden tüm belge bilgi ve görseller arşivlerde mevcuttur. 2007 yılında Güvercinlik’te meydana gelen orman yangınında yanan alan içerisinde Titanic Deluxe Bodrum otelimize ait bir arazi bulunmamakla birlikte yanan arazi otelimizin oldukça uzağındadır.”

#tourismtoday #turizmdenhaberler #turizmhaberleri #bodrum #güvercinlik #titanichotels #titanicgrubu #titanicdeluxebodrum #yangın #orman #arazi