Otel

Tümü

Tolga Cömertoğlu: “Hiçbir zaman büyük ve erken konuşmamak lazım”

Tolga Cömertoğlu: “Hiçbir zaman büyük ve erken konuşmamak lazım”

Delphin Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Cömertoğlu, Turizm Güncel’e yaptığı açıklamada 2021’in beklentilinin üzerinde geçtiğini belirterek 2022 yılında 2019 verilerinin yakalanacağını açıkladı.

Tolga Cömertoğlu, 2021 için “Bizim hazırlamış olduğumuz ortalama senaryonun da üzerinde güzel geçen bir sezondan çıktık” derken “Her ne kadar beklentimizin üzerinde bir senaryo ile karşılaşmış olsak da Delphin Grubu olarak 2019 yılına göre geceleme sayımız yüzde 46,12, oda başına gelirimizse yüzde 38,67 oranında düştü” şeklinde konuştu.

2022 beklentilerini de açıklayan Cömertoğlu, “2022 yılının hem ciroda hem de gecelemede tarihi 2019 sezonumuza eşit olacağına dair kanaatlere bende katılıyorum ama geçmiş yıllardan gördük ki hiçbir zaman büyük ve erkenden konuşmamak lazım. Benim şahsi görüşüm de 2022 yılında 2019 yılındaki ziyaretçi sayısını yakalayabileceğimiz yönünde. Fakat 2019 misafir sayımızı yakalarsak cirolarımızın ve karlılığımızın 2019’dakinden daha fazla olacağı kanaatindeyim. Çünkü bir önceki sorunuzda da cevap verdiğim üzere Türkiye ve Türk turizmciliği global bir kriz olmasından ve bir rekabet unsuruyla, baskısı olmadığından dolayı fiyatlarını çok ciddi rakamlarda düşürmedi aksine arttırdı. Dolayısı ile artmış olan fiyatlarla aynı misafir sayısı 2022 yılında bize tarihi rekor sayılabilecek bir ciro elde ettireceği kanaatindeyim” diye konuştu.