TravelShop Turkey’den dünyada bir ilk!

TravelShop Turkey’den dünyada bir ilk!

Dünya’da ilk defa B2B workShop etkinliği Kapadokya’da mağara toplantı salonunda yapıldı.

Dünya çapında, turizm sektöründe ilk kez bir B2B etkinlik, konaklamasıyla mağara konseptli bir otel olan Cappadocia Cave Resort & Spa Hotel’de ve ikili görüşmeleriyle otelin bünyesindeki mağara toplantı salonunda gerçekleşti. 100 ülkeden 30’a yakın yabancı tur operatörünün alım heyetleri bu eşi benzeri bulunmaz etkinlikte bir araya geldi.
Etkinlik organizasyon sahibi ve bu biricik fikrin yaratıcısı olan Travelshop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, “Bu organizasyon ülkemiz adına oldukça önemli bir etkinlik ve kültürel turlara yönelik paketleri olan hosted buyerlar için de sadece Kapadokya değil tüm kültürel mirası bulunan çevre illeri ve topyekûn bölgeyi de etkileyecek bir ilgiye neden olacak” dedi. “Dünyada sadece bir Kapadokya var!” diyen Kalender daha sonar dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini sıcak hava balonu gezisine çıkartarttı.
Murtaza Kalender, dünyada ilk kez ikili görüşmelerin mistik bir ambiyans sunan Kapadokya CCR Hotel’in mağara konsepti toplantı salonu içerisinde gerçekleşmesinin altını çizerken, misafirlerin konakladığı CCR otelin içerisinde bulunan şarap mahzeninde şarap tadımı etkinliğine de değindi.
Gala yemeği için yine bölgenin prestijli oteli Perissia’ya geçilirken yemek sonrası eğlencenin de tadına varıldı. Bu gezi, daha sonra Ege’nin incisi İzmir’e doğru hareket ederken, inanılmaz doğal ve kültürel varlıkları ihtiva eden Kuşadası, Efes Harabeleri ve Meryem Ana evi gibi Hristiyan Haç geleneğinin vazgeçilmez parçası gibi olan önemli turistik lokasyonlara da uğranıldı.  
100’e yakın Hosted Buyer’ın hazır bulunduğu bu başarılı çalıştayda 30 ülkeden gelen alım heyetleri tam 1675 ikili görüşme icra ederken, daha etkinlik sırasında 22 sıcak anlaşmaya imza attı ki toplamda 4320 paxlık bu başarılı iş anlaşmalarının cirosu yarım milyon dolara tekabül ediyor.
Bu tablonun mimarı Murtaza Kalender, önümüzdeki yıl da hız kesmeden, Ocak ayında  ACE of MICE İstanbul, Mart ayında Kutsal Semavi Dinler temalı bir etkinlik, Mayıs 2020’de Yacht Cruise Fethiye devamında Tokat’ta Gastronomi temalı bir etkinlik ve yine Bodrum’da yapılması planlanan M.I.C.E ve Düğün temalı birçok farklı kategoride çalıştaylar ve eğitim gezileriyle devam edeceğini belirtti. 
Tüm sivil toplum kuruluşları ila Turizm profesyonellerini bu birbirinden güzel etkinliğe davet eden Murtaza Kalender; ilklerin yaratıcısı olarak bu başarından payınıza düşeni siz de alın diyerek sektörel temsilcilere seslendi.

Bizi paylaş!


Tarafsız ve güncel turizm haberlerinin adresi Tourism Today; günümüz teknolojisine uyumlu altyapısı ve sektöre kazandırdığı yeniliklerle turizm sektörünün nabzını tutuyor.

Türkiye ve yurt dışındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip eden Tourism Today başta sektör temsilcileriyle yapmış olduğu özel röportajlar olmak üzere güncel haber, köşe yazıları, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlara ilişkin fotoğrafları da okurlarıyla paylaşıyor.

Sektöre kazandırdığı ilklerle turizm haberciliğine yeni bir soluk getiren Tourism Today, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasına yardımcı olurken, sektöre ilişkin tüm gelişmeleri de adeta bir turizm gazetesi gibiymiş gibi çalışarak sektör temsilcilerinin ve okurlarının bilgisine sunuyor.

Turizm sektörüne ilişkin en güncel haberlerin adresi Tourism Today ile sektöre ilişkin en sıcak gelişmeler unutmayın ki bir tık uzağınızda...

Yorum Yap!